AKTUALNOŚCI

13-04-2021

Ponad milion zł na wsparcie walki z koronawirusem

Fundacja „Hotele dla Medyków” wypłaciła już łącznie ponad milion złotych, wspierając kadrę medyczną w walce z koronawirusem. W kwietniu minął rok od rozpoczęcia działalności fundacji.

Polski Holding Hotelowy na początku kwietnia 2020 roku założył fundację „Hotele dla Medyków”, której głównym celem było zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie Covid-19 m.in. poprzez organizowanie pomocy dla służby zdrowia w postaci finansowania noclegów dla kadry medycznej opiekującej się osobami zakażonymi koronawirusem. Ideą tego projektu było, aby kadra medyczna mogła skorzystać bezpłatnie z noclegów w hotelach bez konieczności wracania do domu i narażania swoich rodzin na ryzyko zakażeń.

Podczas pierwszej, wiosennej fali zachorowań dzięki wsparciu fundacji Hotele dla Medyków mogliśmy zapewnić w naszym hotelu miejsca noclegowe dla kadry medycznej i tym samym wziąć aktywny udział w walce z pandemią. Zawsze podkreślam, jak ważna dla nas hotelarzy była współpraca z fundacją. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób solidarnie mogliśmy pomóc i mam nadzieję, że nadal będziemy pomagać – mówi Anna Górska, dyrektor M Hotel w Łodzi.

W rok po założeniu fundacja łączną kwotą 1 037 295 zł dofinansowała 10 szpitali i podmiotów medycznych, wsparła 11 hoteli prywatnych na terenie całego kraju oraz przekazała środki na zakup sprzętu. W ramach usługi Hotele dla medyków dofinansowanie otrzymało 7 szpitali, dzięki czemu fundacja wsparła 7 hoteli, które zapewniły ponad 5,5 tys. pokoi na łączną kwotę 440 705 zł. Z kolei, działanie w ramach wsparcia izolatorium było organizowane przez szpitale w obiektach hotelowych. Dofinansowanie w wysokości 496 590 zł trafiło do 3 szpitali, a za ich pośrednictwem do 4 hoteli, które zapewniły łącznie ponad 12,5 tys. osobonocy.

Dzięki środkom otrzymanym od fundacji Hotele dla Medyków udało nam się sfinansować aparaturę medyczną, którą wykorzystaliśmy przy leczeniu pacjentów hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem. Jeszcze raz chcielibyśmy bardzo podziękować fundacji za otrzymaną pomoc. Każde wsparcie finansowe jest dla nas cenne – podkreślił dyrektor szpitala MSWIA, Paweł Bakun.

 

Fundacja dofinansowała szpital MSWiA w Szczecinie kwotą 100 tys. zł. Szpital przeznaczył te środki na częściowe sfinansowanie zakupu sprzętu medycznego do walki z COVID-19 w postaci 20 koncentratorów tlenu oraz 20 pomp infuzyjnych strzykawkowych.

– Walka z pandemią wymaga od nas wszystkich solidarnego i stałego zaangażowania. Mamy nadzieję, że pandemia wchodzi obecnie w decydującą fazę i wraz z rosnącą liczbą zaszczepionych zbliżamy się do poprawy sytuacji. Jesteśmy dumni, że możemy w tej walce wspierać najbardziej zaangażowanych – cały personel medyczny oraz szpitale, w których ratowane jest ludzkie życie i zdrowie – powiedział Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Na konto fundacji pierwszy milion złotych wpłacił Polski Holding Hotelowy. Finalnie fundacja dysponowała kwotą 3,25 mln zł, którą udało się zgromadzić dzięki wsparciu Polskiego Holdingu Nieruchomości, Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz Fundacji Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Jeszcze rok temu myśleliśmy, że walka z koronawirusem szybko się skończy i powoli będziemy mogli wracać do normalności. Niestety jesteśmy w trakcie kolejnej fali pandemii, ale nie zamierzamy zaprzestać działalności naszej fundacji i chcemy dalej nieść pomoc. Nawet przy tak dużej ilości zachorowań nasi pracownicy nadal stoją na straży i wspólnymi siłami zamierzamy wpierać kadrę medyczną i pokazać solidarność z naszymi kolegami z branży – mówi prezes grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego, Gheorghe Marian Cristescu.

Fundacja nie zaprzestaje swojej działalności i zamierza nadal realizować cele statutowe, wspierając zarówno hotelarzy, jak i medyków. Wszelkie informacje dotyczące działalności fundacji oraz tego, jak można otrzymać wsparcie, znajdują się na stronie https://phh.pl/fundacja/