O
NAS
O
NAS

Dzięki temu w grupie kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego znajduje się łącznie 27 obiektów świadczących usługi hotelarskie, co czyni ją drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem.

W perspektywie kilku lat Polski Holding Hotelowy będzie zarządzać kilkudziesięcioma różnorodnymi obiektami w całej Polsce, należącymi do Skarbu Państwa. Celem jest utworzenie silnego i profesjonalnego polskiego podmiotu hotelowego, konkurencyjnego w branży, sprawnie zarządzającego bazą obiektów poprzez wdrażanie nowoczesnych procedur, poprawę rentowności czy dostosowanie standardu hotelu do ewentualnego wprowadzenia marki hotelowej.

STRATEGIA

O NAS

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest nowoczesne zarządzanie obiektami świadczącymi usługi hotelarskie należącymi do Skarbu Państwa. Rolą PHH jest kształtowanie standardów na polskim rynku hotelarskim, jak również wprowadzanie innowacji, nowoczesnych rozwiązań i optymalizacji działania obiektów.

PHH od wielu lat współpracuje jako franczyzobiorca z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group. W portfelu holdingu znajdują się trzy hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott Warsaw Airport i Hampton by Hilton Warsaw Airport. Do spółki należą również hotele zlokalizowane bezpośrednio przy portach lotniczych w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Rzeszowie czyli Hampton by Hilton Gdańsk Airport, Moxy Katowice Airport, Moxy Poznań Airport oraz Holiday Inn Express Rzeszów Airport. Do PHH należy także wypoczynkowo-konferencyjny obiekt Best Western Hotel Jurata na Półwyspie Helskim, dwa obiekty Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence oraz Hotel Kopernik w Olsztynie.

W 2019 roku Polski Holding Hotelowy objął całość udziałów spółki PHH Hotele (dawniej AMW Hotele), w której znajduje się 12 hoteli i obiektów – Cassubia, Royal, Huzar, Reymont, Ikar, Iskra, Hetman, Kapitan, Rycerski, Kopernik, Mazowiecki oraz Wieniawa. W tym samym czasie do Grupy Kapitałowej dołączone zostały 2 spółki: Gliwicka Agencja Turystyczna, do której należą 2 obiekty – Zagroń i Zamek w Lesku oraz Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych z Hotelem Katowice.

Ponadto, w ramach umowy z PHN, PHH zarządza Regent Warsaw Hotel, a w najbliższych latach otworzy Moxy & Residence Inn w Warszawie oraz jako pierwszy w Polsce i w Europie wprowadzi markę Vīb, należącą do sieci Best Western Hotels & Resorts. Pod szyldem marki Vīb będą funkcjonowały Apartamenty Zgoda w Warszawie.

 

 

Gheorghe Marian Cristescu
prezes zarządu

 

Gheorghe Marian Cristescu rozpoczął swoją przygodę z hotelarstwem 25 lat temu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w polskich oraz międzynarodowych sieciach hotelarskich: Radisson, Accor Hotels, czy Best Western.

Od kwietnia 2016 r. do stycznia 2019 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu Chopin Airport Development. Od stycznia 2019 r. G. M. Cristescu objął stanowisko Prezesa Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH), którego celem jest konsolidacja zarządzania obiektami hotelowymi, należącymi do Skarbu Państwa. W grupie PHH znajduje się obecnie 27 obiektów, co czyni ją drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. Ponadto, PHH od wielu lat współpracuje jako franczyzobiorca z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group.

Gheorghe Marian Cristescu w 2020 r. został uhonorowany nagrodą Grand Prix MT Targi Polska jako dowód wdzięczności za wieloletnią współpracę i wsparcie dla branży turystycznej oraz wyróżniony odznaką honorową za wybitne zasługi dla Polskiej Izby Turystyki. W 2019 roku prezes Cristescu został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej, Andrzeja Dudę oraz otrzymał odznakę honorową „Za zasługi dla Turystyki” nadawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ponadto Prezes Cristescu został trzykrotnie laureatem nagrody specjalnej „Człowiek Roku” przyznawanej przez miesięcznik „Hotelarz” w 2012, 2018 i 2020 roku.

Gheorghe Marian
Cristescu
prezes zarządu
KADRA ZARZĄDZAJĄCA

Rada nadzorcza

Ewa Amzel – Przewodnicząca Rady Nadzorczej

Bartosz Szczurowski – Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Agata Ziółkowska – Serzycka – Sekretarz

Ewa Czarnecka – Członek Rady Nadzorczej

Dominika Zajączkowska – Członek Rady Nadzorczej