O
NAS
O
NAS

Obecnie, w grupie kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego znajdują się łącznie 54 obiekty świadczące usługi hotelarskie, co czyni ją drugą największą grupą hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem.

Celem jest utworzenie silnego i profesjonalnego polskiego podmiotu hotelowego, konkurencyjnego w branży, sprawnie zarządzającego bazą obiektów poprzez wdrażanie nowoczesnych procedur, poprawę rentowności czy dostosowanie standardu hotelu do ewentualnego wprowadzenia marki hotelowej.

Dokładny opis hoteli i obiektów należących do Grupy Kapitałowej PHH znajduje się w zakładce Spółki GK PHH.

STRATEGIA

O NAS

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest nowoczesne zarządzanie obiektami świadczącymi usługi hotelarskie należącymi do Skarbu Państwa. Rolą PHH jest kształtowanie standardów na polskim rynku hotelarskim, jak również wprowadzanie innowacji, nowoczesnych rozwiązań i optymalizacji działania obiektów.

PHH od wielu lat współpracuje jako franczyzobiorca z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group. W portfelu holdingu znajdują się trzy hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott Warsaw Airport i Hampton by Hilton Warsaw Airport. Do spółki należą również hotele zlokalizowane bezpośrednio przy portach lotniczych w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Rzeszowie czyli Hampton by Hilton Gdańsk Airport, Moxy Katowice Airport, Moxy Poznań Airport oraz Holiday Inn Express Rzeszów Airport. Do PHH należy także wypoczynkowo-konferencyjny obiekt Best Western Hotel Jurata na Półwyspie Helskim, dwa obiekty Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence oraz Best Western Plus Hotel Olsztyn Old Town.

W 2019 roku Polski Holding Hotelowy objął całość udziałów spółki PHH Hotele (dawniej AMW Hotele), w której znajduje się 12 hoteli i obiektów – Cassubia, Royal, Huzar, Reymont, Ikar, Iskra, Hetman, Kapitan, Rycerski, Kopernik, Mazowiecki oraz Wieniawa. W tym samym czasie do Grupy Kapitałowej dołączone zostały 2 spółki: Gliwicka Agencja Turystyczna, do której należą 2 obiekty – Zagroń i Zamek w Lesku oraz Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych z Hotelem Katowice.

W ramach umowy z PHN, PHH zarządza Regent Warsaw Hotel. Pod koniec 2021 r. do grupy PHH włączone zostało Sanatorium Uzdrowiskowe „ORW Kołobrzeg-Podczele”, należące do Przedsiębiorstwa Usługowego „Holtur” sp. z o.o. Ponadto, w marcu 2022 roku do grupy Polskiego Holdingu Hotelowego zostało włączonych 26 obiektów, należących do spółek Interferie, Interferie Medical SPA, Geovita i Elbest.

 

 

KADRA ZARZĄDZAJĄCA

Gheorghe Marian Cristescu
Prezes Zarządu

 

Gheorghe Marian Cristescu rozpoczął swoją przygodę z hotelarstwem 25 lat temu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w polskich oraz międzynarodowych sieciach hotelarskich: Radisson, Accor Hotels, czy Best Western.

Od kwietnia 2016 r. do stycznia 2019 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu Chopin Airport Development. Od stycznia 2019 r. G. M. Cristescu objął stanowisko Prezesa Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH), którego celem jest konsolidacja zarządzania obiektami hotelowymi, należącymi do Skarbu Państwa. W grupie PHH znajduje się obecnie 28 obiektów, co czyni ją drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. Ponadto, PHH od wielu lat współpracuje jako franczyzobiorca z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group.

Gheorghe Marian Cristescu od 2017 do 2019 roku pełnił funkcję przewodniczącego Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki, a od lutego 2022 roku objął stanowisko zastępcy przewodniczącego Rady Ekspertów do spraw Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki. W 2020 r. został uhonorowany nagrodą Grand Prix MT Targi Polska jako dowód wdzięczności za wieloletnią współpracę i wsparcie dla branży turystycznej oraz wyróżniony odznaką honorową za wybitne zasługi dla Polskiej Izby Turystyki. W 2019 roku prezes Cristescu został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej, Andrzeja Dudę oraz otrzymał odznakę honorową „Za zasługi dla Turystyki” nadawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Prezes Cristescu został trzykrotnie laureatem nagrody specjalnej „Człowiek Roku” przyznawanej przez miesięcznik „Hotelarz” w 2012, 2018 i 2020 roku, natomiast w 2021 r. został uhonorowany nagrodą Hotelarza Dziesięciolecia.

Ponadto, prezes PHH co roku znajduje się w czołówce listy „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce” magazynu Wasza Turystyka, zdobywając w 2021 roku drugie miejsce w rankingu.

Gheorghe Marian
Cristescu
Prezes Zarządu

Zbigniew Gryglas
Członek Zarządu

 

Zbigniew Gryglas jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, ART Olsztyn i Szkoły Głównej Handlowej. Uczestnik wielu specjalistycznych staży, m.in. Ministerstwa Skarbu Republiki Francuskiej, Departamentu Stanu USA, Komisji Europejskiej.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie nadzoru właścicielskiego nad spółkami z udziałem Skarbu Państwa (MSP), w tym z sektora turystycznego, zdobyte w Ministerstwie Skarbu Państwa (1996-2006) i Ministerstwie Aktywów Państwowych (2019-2021). W okresie pracy w MSP nadzorował także spółki uzdrowiskowe. Jeden ze współautorów rządowego planu dot. Uzdrowisk Polskich. Wieloletnie doświadczenie w pracy w organach spółek prawa handlowego m.in.: Przewodniczący Rady Nadzorczej Nafty Polskiej S.A. w latach 2000-2005, Przewodniczący Rady Nadzorczej Naftoport Sp. z o.o., Członek rad nadzorczych: H.Cegielski Poznań S.A., Polpharma S.A., RPBI S.A., Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. W latach 2009-2015 prowadził działalność gospodarczą w zakresie fuzji i przejęć oraz oceny projektów inwestycyjnych. Posługuje się biegle językiem angielskim i francuskim.

Od stycznia 2022 r. pełni funkcję Członka Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, odpowiedzialnego za zrównoważony rozwój działalności spółki, w tym za działalność w zakresie ochrony środowiska, dialog społeczny i relacje lokalne.

Zbigniew Gryglas
Członek Zarządu

Rada nadzorcza

Ewa Amzel – Przewodnicząca Rady Nadzorczej

Bartosz Szczurowski – Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Agata Ziółkowska – Serzycka – Sekretarz

Ewa Czarnecka – Członek Rady Nadzorczej

Dominika Zajączkowska – Członek Rady Nadzorczej