AKTUALNOŚCI

24-03-2022

PHH zwrócił się do międzynarodowych sieci hotelowych o zaprzestanie działalności w Rosji i na Białorusi

Polski Holding Hotelowy, w geście solidarności z narodem ukraińskim, zwrócił się do międzynarodowych sieci hotelowych o zaprzestanie działalności w Rosji i na Białorusi. PHH w ten sposób przyłączył się do apelu ukraińskiej branży turystycznej.  

 Polski Holding Hotelowy, jako jeden z największych franczyzobiorców w tej części Europy, współpracujący od wielu lat z czołowymi, światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group, zwrócił się najważniejszych światowych franczyzodawców sieci hotelowych o wstrzymanie i wycofanie się z działalności biznesowej na terytorium Federacji Rosyjskiej i Białorusi.

– W geście solidarności z narodem ukraińskim, a zwłaszcza z ukraińską branżą turystyczną, Polski Holding Hotelowy przyłącza się do apelu Ukraińskiego Stowarzyszenia Hotel & Resorts (UHRA) i Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki (SATD) Ukrainy, skierowanego do czołowych międzynarodowych grup hotelowych, o zaprzestanie działalności w Rosji i Białorusi, a także wspierania rosyjskiej i białoruskiej gospodarki, a przez to wzmacnianie wojennej machiny – czytamy w liście wystosowanym przez Zarząd Polskiego Holdingu Hotelowego do międzynarodowych sieci hotelowych.

 

„Tylko podjęcie wspólnych, zdecydowanych działań przez międzynarodowe korporacje może realnie przyczynić się do zatrzymanie agresji Rosji na Ukrainę. Pójdźmy za przykładem dużych międzynarodowych firmy z innych branż, jak chociażby BP, Shell, Apple, McDonald’s, Ikea czy Coca-cola, które rezygnując ze swojej działalności w Rosji, dały jasny przekaz, po której są stronie, co oznacza, że nie stoją po stronie bezmyślnej masakry ludzi, pogwałcenia prawa międzynarodowego i podstawowych ludzkich zasad współżycia. Pokażmy jako hotelarze naszą solidarność wobec Ukrainy i podejmijmy konkretne działania, dzięki którym cały świat dowie się o naszym sprzeciwie wobec toczącej się brutalnej wojnie na Ukrainie i wszystkich ludzkich cierpień i tragedii, które są jej wynikiem.” – czytamy w liście PHH.