AKTUALNOŚCI

18-04-2016

Zmiany w zarządzie Chopin Airport Development

Rada Nadzorcza spółki Chopin Airport Development powołała nowego prezesa zarządu. Od 25 kwietnia będzie nim Gheorghe Marian Cristescu.

Nowy prezes został wyłoniony w wyniku ogłoszonego przez Radę Nadzorczą konkursu. Doceniono jego wiedzę i doświadczenie w zakresie sprzedaży i zarządzania. Za  kandydaturą Gheorghe M. Cristescu przemawiały także zaprezentowana przez niego koncepcja rozwoju spółki oraz znajomość rynku hotelarskiego.

„Przystąpiłem do udziału w konkursie świadomy potrzeb i możliwości rozwoju spółki Chopin Airport Development. Jednym z hoteli przez nią zarządzanych jest obiekt w Juracie, który już w czerwcu tego roku zaprezentuje się gościom pod szyldem sieci Best Western. Mam więc przedsmak wyzwań, które przede mną. Doświadczenie w zarządzaniu siecią  chcę przełożyć na multibrandową organizację franczyzową.” – powiedział nowy prezes zarządu Chopin Airport Development.

 

Gheorghe Marian Cristescu z hotelarstwem związany jest od 19 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach polskich i  międzynarodowych. Branżę poznawał  od strony operacyjnej i  sprzedażowej. Przez 10 lat związany był z Grupą Hotelową Orbis, zajmując m.in. funkcję General Managera w czterogwiazdkowym Hotelu Francuskim w Krakowie, Regionalnego Managera Sprzedaży oraz Krajowego Dyrektora Sprzedaży Orbisu. W 2011 roku został powołany przez kierownictwo sieci Best Western na Dyrektora Sprzedaży na Polskę, a następnie objął stanowisko Dyrektora na Polskę i kraje bałtyckie w ramach struktur Best Western International.

Gheorghe M. Cristescu jest m.in. laureatem nagrody „Człowiek Roku 2012”,  przyznawanej przez magazyn „Hotelarz”. Został także mianowany „Hotelarzem Roku 2013” przez portal HRS. Poza pracą zawodową interesuje się sportem, historią oraz geografią. Płynnie posługuje się językiem polskim, angielskim, rumuńskim i hiszpańskim.