AKTUALNOŚCI

22-01-2021

Cyfrowa konferencja Hotel Trends Polnad&CEE w hotelu Renaissance

Za nami wyjątkowa, cyfrowa konferencja “Hotel Trends Poland&CEE”, organizowana w Renaissance Warsaw Airport przez czasopismo Hotelarz. To jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

W panelu finansowym Paulina Mazurkiewicz-Kurek, Dyrektor Finansowy w Polskim Holdingu Hotelowym podkreślała – Sposób finansowania zależy od cyklu życia produktu. Hotel tak jak każdy produkt musi najpierw wejść na rynek, przez co ma wysokie koszty i niekoniecznie, na samym początku jest rentowny. Dopiero jak osiągnie stabilność oraz odpowiednią marżę EBITDA może przejść na stałe finansowanie i dodaje – Myślę, że rynek hotelarski wróci do stanu  jak w 2019 roku w 2024 roku. Obecna sytuacja to jest elementem zmian koniunkturalnych  – hotele jako pierwsze odczuły ten kryzys, ale jednocześnie jako pierwsze z niego wyjdą. Gospodarka nie może się rozwijać bez hotelarstwa, jak tylko zostaną zniesione restrykcje administracyjne, także powinniśmy być pozytywnie nastawieni do tego, kiedy wyjdziemy z kryzysu.

 

Podczas panelu operacyjnego Artur Derela, Dyrektor Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport podsumował – Podczas pandemii daliśmy świetny przykład wsparcia naszych hoteli w grupie PHH. Tak było chociażby w przypadku pracowników hotelu, w którym się znajdujemy Renaissance oraz z mojego hotelu Courtyard, którzy na okres wakacyjny pojechali do Best Western w Juracie, gdzie wspierali zespół podczas sezonu wakacyjnego i dodaje – Uważam, że guest experience jest kluczowym aspektem w naszej branży. Jako hotel musimy zapewnić szczególne doświadczenia, oczywiście w obecnych czasach przestrzegając obostrzeń sanitarnych. Szczególnie jako hotel sieć Marriott International kładziemy duży nacisk na to, aby każdy Gość czuł się wyjątkowo.

Cieszymy się, że mogliśmy być gospodarzem tego wydarzenia i również w ten sposób wspierać branżę hotelarską w tym trudnym czasie pandemii. Wierzymy, że już niedługo będziemy mogli się spotkać na żywo podczas kolejnej edycji konferencji Hotel Trends.