AKTUALNOŚCI

16-05-2019

Zakończył się XI Europejski Kongres Gospodarczy

15 maja zakończył się Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Wydarzenie zgromadziło ponad 1000 prelegentów, odbyło się ponad 150 sesji tematycznych.

Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego oraz Adam Pilczuk, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju PHH uczestniczyli w panelach dyskusyjnych, które dotyczyły kluczowych zagadnień w kontekście rozwoju infrastruktury lotniczej, rynku nieruchomości komercyjnych czy turystyki, sektorów które mają bezpośredni wpływ na rozwój branży hotelarskiej w Polsce.

Przedstawiciele PHH wzięli udział w trzech sesjach tematycznych. Pierwsza z nich dotyczyła Centralnego Portu Komunikacyjnego. Podczas dyskusji po raz pierwszy zaprezentowany został planowany układ infrastruktury Centralnego Portu Komunikacyjnego – w tym  infrastruktury okołolotniskowej. Na przykładzie funkcjonujących z sukcesami obiektów hotelowych (w tym trzech hoteli należących do PHH – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott Warsaw Airport oraz Hampton by Hilton Warsaw Airport) oraz parków biznesowych przy porcie lotniczym im. F. Chopina, Prezes Gheorghe Marian Cristescu podkreślił jak ważna dla rozwoju biznesu jest lokalizacja przy lotnisku.

W kolejnych dniach odbyły się panele dotyczące przyszłości rynku nieruchomości komercyjnych oraz rozwoju turystyki w Polsce. Adam Pilczuk, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju, reprezentujący Polski Holding Hotelowy podsumował sukcesy, jakie odnosi branża hotelarska w naszym kraju, ale też zwrócił uwagę na wyzwania, które mogą pojawić się w kolejnych latach.