AKTUALNOŚCI

22-09-2021

XVIII Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Hotelarzy Mikołajki 2021

Załoga Polskiego Holdingu Hotelowego wzięła udział w XVIII Ogólnopolskich Regatach Żeglarskich Hotelarzy, orgaznizowanych przez Polskie Hotele Niezależne – Harmony Polish Hotels. W tym roku do udziału w przygodzie pod żaglami, która odbyła się w dniach 20 – 22 września w Mikołajkach, zgłosiło się siedemnaście załóg hotelarzy z całej Polski.

Tegorocznym hasłem przewodnim regat były „ZMIANY…”, które w największym stopniu dotknęły w ostatnim czasie hotelarzy.  – Należy szczególnie docenić możliwość spotkania naszej branży, by oprócz integracji i sportowej, zdrowej rywalizacji, rzecz jasna w duchu przyjaźni, móc wspólnie zastanowić się nad tym jak zachodzące zmiany przekierować na pozytywne kierunki, rozwój i wspólną współpracę. To dla nas czas inspirujących dyskusji nad tym co wszyscy razem i każdy z osobna może dziś zrobić, aby jak najlepiej odnaleźć się w nowych realiach, by zwyczajnie nie osiąść na mieliźnie przeciętności. Tegoroczne regaty po raz kolejny pokazały, że nawet jeśli przychodzi nam zwątpić w „bezpieczny port”, łatwiej o nowe horyzonty możliwości, ponieważ nikt z nas nie jest w tej podróży sam mówi Elżbieta Lendo, prezes zarządu Harmony Polish Hotels i dodaje – Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim hotelarzom, przyjaciołom, żeglarzom, którzy docenili możliwość bycia z nami, po prostu razem, znowu po tej samej stronie brzegu.

W tym roku do  działu w przygodzie pod żaglami zgłosiło się siedemnaście załóg hotelarzy z całej polski, m. in. załoga Polskiego Holdingu Hotelowego. – Dziękujemy Harmony Polish Hotels za zaproszenie do udziału w XVIII Ogólnopolskich Regatach Żeglarskich. Cieszymy się, że jako zespół Polskiego Holdingu Hotelowego mogliśmy wspólnie z innymi hotelarzami brać udział w zawodach i wprowadzić trochę sportowej rywalizacji na mazurskie wody. To wydarzenie po raz kolejny pokazało, że hotelarze są solidarni i mogą wspólnie nie tylko podejmować działania dla dobra całej naszej branży, ale też dobrze się razem bawić, co jest szczególnie ważne w tych trudnych, pandemicznych czasach – podkreślił  Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

 

Ponadto udział w wydarzeniu wzięły reprezentacje: INX Design Hotel – Kraków, Osada Jak Tu Ładnie – Górkło, Port Lake Resort & SPA – Stare Sady, Sunport  Ekomarina – Stare Sady, Klub Mila -Kamień, Termy Warmińskie – Lidzbark Warmiński, hotel Willa Port – Ostróda, hotel Warszawa – Augustów, hotel Skal – Ustronie Morskie, hotel Amax – Mikołajki, jak również firma Profitroom.

Po zakończonych wyścigach zorganizowanych na Jeziorze Mikołajskim organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników spotkania na uroczystą kolację, podczas której zostały ogłoszone zostały wyniki regat oraz wręczone puchary i nagrody. Kolejna edycja dopiero za rok, ale organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają wszystkich na XIX Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Hotelarzy, które odbędą się we wrześniu 2022 r.