AKTUALNOŚCI

26-12-2019

“Wigilia bez Granic” w hotelach Polskiego Holdingu Hotelowego

Drugiego dnia świąt, 26 grudnia w hotelach Polskiego Holdingu Hotelowego: Renaissance Warsaw Airport Hotel oraz Courtyard by Marriott Warsaw Airport, w ramach akcji Wigilia Bez Granic odbył się uroczysty obiad dla cudzoziemców pracujących lub studiujących w Polsce. Polski Holding Hotelowy po raz drugi był Partnerem akcji, której celem jest budowanie relacji międzykulturowych i przełamywanie barier poprzez spotkania przy wspólnym świątecznym stole. Był to wyjątkowy czas, spędzony na wspólnych rozmowach i dzieleniu się doświadczeniami. W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu obcokrajowców z różnych zakątków Europy i Świata.

Cieszymy się, że Polski Holding Hotelowy już po raz drugi włączył się w tą piękną inicjatywę, dzięki której osoby, które przebywają w Polsce mogą poczuć się zaopiekowane przez polskie rodziny w tym szczególnym czasie. W tym roku ponownie hotel Courtyard oraz Renaissance ugościły grupę kilkudziesięciu osób – cudzoziemców i polskich rodzin, gdzie wspólnie przy świątecznym stole mogliśmy przekazać obyczaje, tradycję i kulturę naszego kraju. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas budowania tego, co najważniejsze – życzliwości, bliskości i szacunku. To także czas dobra, które dajemy i które ofiarujemy drugiemu człowiekowi – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

 

Celem akcji „Wigilia bez granic” jest budowanie relacji między Polakami, a obcokrajowcami studiującymi lub pracującymi w Polsce. Czas Świąt Bożego Narodzenia jest dobrym momentem, żeby wykorzystując przerwę w zajęciach na uczelni, czy w pracy zaprosić cudzoziemców na świąteczny obiad. Uczestnicy w hotelach PHH mieli możliwość degustacji tradycyjnych potraw ze specjalnego zestawu dań, który nawiązywał do najlepszej polskiej tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd. Organizatorzy akcji tłumaczą – dobre, osobiste relacje pomogą osobom, które przebywają w Polsce, poznać naszą kulturę, tradycję i wiarę chrześcijańską. Ten jedyny w swoim rodzaju projekt „Wigilia bez granic” Instytut Myśli Schumana z dużym sukcesem organizuje od lat.

Wspólny obiad świąteczny w hotelach Polskiego Holdingu Hotelowego był świetną okazją do zapoznania się z cudzoziemcami mieszkającymi w Polsce i do spędzenia z nimi czasu. Przyjechali goście z kilkunastu krajów w różnym wieku, o różnych zawodach i zainteresowaniach. Dzięki temu spotkaniu zawiązały się znajomości i przyjaźnie, które mamy nadzieję będą trwały przez lata. Polskie rodziny w czasie rozmów dowiedziały się wielu ciekawych informacji związanych z kulturą i tradycjami z różnych krajów świata. To wspaniała inicjatywa spędzenia drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia w międzynarodowym towarzystwie – wyjaśnia prof. Zbigniew Krysiak, Prezes Instytutu Myśli Schumana.