AKTUALNOŚCI

10-02-2015

Wiceprezes IGHP ponownie członkiem Rady POT

9 lutego br. wiceprezes IGHP Andrzej Saja został powołany przez Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata w skład Rady Polskiej Organizacji Turystycznej na kolejną kadencję. Swoją funkcję Rada POT pełnić będzie przez kolejne trzy lata.

Andrzej Saja jest doświadczonym menedżerem w obszarze hotelarstwa i turystyki, pełnił funkcje kierownicze w hotelu Novotel Airport w Warszawie oraz Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP). Od 2011 jest wiceprezesem IGHP. Był również członkiem  rady nadzorczej Orbis S.A., wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. oraz przewodniczącym rady nadzorczej Towarzystwa Przyjaciół Polskiej Kuchni S.A., prowadzącej sieć restauracji pod marką Leśne Runo. Współtworzył projekt zarządzania turystyką w Polsce, którego efektem było utworzenie Polskiej Organizacji Turystycznej (POT).

W kolejnych latach Andrzej Saja pracował jako doradca oraz dyrektor w Polskiej Organizacji Turystycznej, a także pełnił funkcje w Radzie POT. Od 2011 roku jest członkiem zarządu – dyrektorem ds. operacyjnych w spółce Port-Hotel zarządzającej hotelem Courtyard by Marriott na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz hotelami Hampton by Hilton przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku.

Polska Organizacja Turystyczna  jest jedną z ponad 200 działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Jest rządową agendą wspierającą podmioty, które zajmują się turystyką. Swoje działania na rzecz promocji i rozwoju turystyki polskiej prowadzi zarówno w kraju, jak i zagranicą, m.in. za pośrednictwem 14 zagranicznych ośrodków. Rada POT sprawuje bieżący nadzór nad działalnością Polskiej Organizacji Turystycznej.