AKTUALNOŚCI

06-07-2022

Waldemar Miszczyszyn prezesem spółki „Holtur”

Waldemar Miszczyszyn, były prezes spółki Wodociągi Rewal, wraz z początkiem lipca został powołany na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora Przedsiębiorstwa Usługowego „Holtur” w Kołobrzegu.

Waldemar Miszczyszyn jest absolwentem Nauk o Polityce i Socjologii na Uniwersytecie Szczecińskim. Menedżer z 20-letnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych. W latach 2001-2010 związany z PZU SA. W okresie od 2014 do 2019 członek rady nadzorczej w prywatnej spółce akcyjnej. W latach 2018-2019 prezes zarządu Wodociągi Rewal sp. z o.o. w Pobierowie. Od 2019 związany z Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA w Kołobrzegu, gdzie odpowiadał za inwestycje i zamówienia publiczne. Członek Stowarzyszenia Rzeczoznawców SIM-TECH.

 

Spółka Przedsiębiorstwo Usługowe „Holtur”, należąca do grupy Polskiego Holdingu Hotelowego,  prowadzi Sanatorium Uzdrowiskowe ”ORW KOŁOBRZEG-PODCZELE”. Obiekt posiada wpis do rejestru podmiotów medycznych, wpis organizatora turnusów rehabilitacyjnych oraz wpis do rejestru ośrodków rehabilitacyjnych. Podstawową działalnością ośrodka jest działalność sanatoryjna i rehabilitacyjna z bogatą bazą zabiegową oraz organizacja pobytów wczasowych. Sanatorium, jako wydzielona enklawa w nadmorskim pasie unikatowego lasu bukowego, zajmuje powierzchnię ponad 5 hektarów. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie morza – do plaży (ok. 600 m) prowadzi droga przez Park Krajobrazowy (park siedliskowy objęty ochrona programu Natura 2000) i rezerwat dzikiego ptactwa. Wzdłuż plaży biegnie nowo wybudowana ścieżka rowerowa, stanowiąca fragment międzynarodowej trasy rowerowej nr 10. Ośrodek położony jest przy trasie Kołobrzeg – Ustronie Morskie – Koszalin; w odległości ok. 6 km od centrum Kołobrzegu.