AKTUALNOŚCI

03-07-2024

Trzy zlokalizowane przy Okęciu hotele Polskiego Holdingu Hotelowego prowadzą w STR

Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott Warsaw Airport i Hampton by Hilton Warsaw Airport od początku roku do dziś (3 lipca 2024) z największym udziałem w rynku – to dane z STR, które potwierdzają, że trzy obiekty PHH zlokalizowane przy lotnisku Chopina wygrywają w swoim compsecie.

Wskaźnik RGI dla przychodu na dostępny pokój (RevPAR Index) w hotelu Renaissance wynosi 122,5, w Courtyardzie 171,5, a w Hamptonie 170,5.
Warszawski Courtyard w koszyku swoich bezpośrednich konkurentów ma 6 hoteli, Renaissance 9, a Hampton by Hilton Warsaw Airport 4.

“Nie tylko pierwszy kwartał 2024 dowiódł, że te trzy obiekty są liderami w STR. Wyniki YTD pokazują, że utrzymujemy pierwsze miejsce, a ja serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom hoteli i biura zarządu PHH za niesamowite zaangażowanie bez którego nie byłoby tego sukcesu” – komentuje Artur Derela, Dyrektor Renaissance Warsaw Airport Hotel i Regionalny Dyrektor Operacyjny w PHH.

Hampton by Hilton Warsaw Airport w Warszawie zlokalizowany jest w pobliżu Lotniska Chopina, w niewielkiej odległości od biznesowej dzielnicy miasta i 7 km od ścisłego centrum miasta. Ten trzygwiazdkowy hotel posiada 116 pokoi, bar i restaurację, salę fitness, salę konferencyjną, jak również strefę workzone.

Courtyard by Marriott Warsaw Airport usytuowany jest naprzeciwko terminalu odlotów na Lotnisku Chopina w Warszawie. Obiekt posiada 241 pokoi i 13 nowoczesnych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni ponad 760 m2, w tym salę balową o powierzchni 400 m2. Hotel był wielokrotnie wyróżniany międzynarodowymi nagrodami, co uplasowało go w czołówce najlepszych obiektów tej marki na świecie.

Renaissance Warsaw Airport Hotel znajduje się naprzeciwko terminalu Lotniska Chopina w Warszawie. Dysponuje 225 pokojami, w tym 11 apartamentami. Jako jedyny hotel w okolicy lotniska ma w swojej ofercie basen i sauny oraz ekskluzywną strefę SPA. Goście mogą również skorzystać z Club Lounge na najwyższym piętrze, z obszerną ofertą gastronomiczną i niepowtarzalnym widokiem na płytę lotniska. W obiekcie znajduje się restauracja Challenge ‘32, nGin bar i nowocześnie zaprojektowana przestrzeń konferencyjna, która umożliwia dostosowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb klienta i obejmuje 14 sal bankietowo-konferencyjnych.