AKTUALNOŚCI

24-02-2017

Szósty hotel przylotniskowy w portfelu Chopin Airport Development

We wtorek 21 lutego 2017 Gheorghe Cristescu, Prezes Chopin Airport Development podpisał umowę z Portem Lotniczym Poznań Ławica na dzierżawę gruntu pod budowę hotelu na terenie poznańskiego portu lotniczego. W 2019 roku nowy hotel Moxy by Marriott stanie przy poznańskim lotnisku. 

 

Planowany hotel będzie oferować 120 pokoi, dysponować zapleczem gastronomicznym, salą spotkań oraz parkingiem na 84 auta. Marka Moxy jest lifestyle’ową odpowiedzią sieci Marriott na potrzeby generacji Y. To nie zwykłe trzy gwiazdki, ale dobra jakość w dobrym stylu i dobrej cenie. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na I kwartał 2018, otwarcie hotelu – na 2019 rok.

W konferencji prasowej uczestniczyli Prezes Zarządu Chopin Airport Development Gheorghe Marian Cristescu, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Chopin Airport Development Adam Pilczuk oraz Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski wraz z Wiceprezesem Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Grzegorzem Bykowskim.

 

 

– Cieszę się, że z tak znanym operatorem, jakim jest sieć Marriott udało się podpisać umowę na realizację naszych planów inwestycyjnych. To widoczny znak rozwoju Poznania – mówił podczas uroczystego podpisania umowy prezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski.

– Jestem dumny, że podpisaliśmy umowę z Zarządem lotniska w Poznaniu na realizację hotelu – powiedział Gheorghe Marian Cristescu. – Będzie to pierwszy hotel grupy Marriott w Poznaniu. Zdecydowaliśmy się na markę Moxy gdyż wierzymy, że pasuje ona do Poznania, który jest miastem innowacji, otwartym na młodych ludzi. Nie mogliśmy myśleć o lepszej lokalizacji – przy lotnisku a jednocześnie bardzo w pobliżu zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego.

 

Spółka Chopin Airport Development jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. 100 procent udziałów spółki należy do Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze. W portfolio spółki znajdują się hotele przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku. W najbliższym czasie, rozpoczęta zostanie inwestycja przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, gdzie powstaje hotel Moxy. W 2017 roku zostanie otwarty hotel Renaissance Warsaw Airport, pierwszy pięciogwiazdkowy hotel przylotniskowy w Polsce.