AKTUALNOŚCI

24-10-2019

Świętowanie przez pomaganie: Hampton by Hilton Warsaw Airport obchodzi urodziny z Fundacją DKMS

Hampton by Hilton Warsaw Airport obchodził 24 października szóste urodziny w wyjątkowy sposób. Razem z Fundacją DKMS zorganizował Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego można było się zarejestrować jako potencjalny dawca komórek macierzystych. W szlachetną akcję włączyli się pracownicy hotelu i biura zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, a także firmy współpracujące z hotelem i jego goście.

W hotelu, poza tradycyjnym urodzinowym tortem i zdrowymi przekąskami z sezonowych owoców i warzyw, na gości czekało stanowisko z wolontariuszem fundacji DKMS, gdzie można było zarejestrować się w bazie dawców. Sama rejestracja trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Wystarczy pobranie wymazu z policzka i wypełnienie formularza.

– Każdego roku z okazji urodzin staramy się zaskoczyć naszych gości, ale tym razem chcieliśmy zrobić coś naprawdę wyjątkowego, nieść realną pomoc. Dlatego postanowiliśmy zaangażować się w akcję na rzecz walki z nowotworami krwi i razem z Fundacją DKMS zorganizować Dzień Dawcy Szpiku – mówi Łukasz Karpiński, dyrektor hotelu. – Ogromnie cieszę się, że podczas akcji przybyło kilkudziesięciu nowych potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Do akcji przyłączył się Polski Holding Hotelowy – Spółka, która jest właścicielem hotelu oraz Centralny Port Komunikacyjny, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, linie lotnicze LOT, a także PPL “Porty Lotnicze”.

 

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym. Celem działania holdingu jest utworzenie silnego i profesjonalnego polskiego podmiotu hotelowego, konkurencyjnego w branży, sprawnie zarządzającego bazą obiektów należących do Skarbu Państwa. W portfelu PHH znajduje się obecnie 9 obiektów, zlokalizowanych w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Rzeszowie, Międzyzdrojach i na Półwyspie Helskim. Jeszcze w 2019 roku otworzy się kolejny hotel – Moxy w Poznaniu. W 2019 roku Polski Holding Hotelowy objął całość udziałów spółek AMW Hotele, Gliwickiej Agencji Turystycznej, Hoteli Olsztyn oraz Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych. Dzięki temu w grupie kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego znajduje się łącznie 26 obiektów hotelarskich. Ponadto, w ramach umowy z PHN o zarządzanie, w najbliższych latach PHH otworzy Moxy & Residence Inn w Warszawie.