AKTUALNOŚCI

22-07-2021

Solidarność branży hotelarskiej wobec regulacji opłat na rzecz OZZ i RTV

W ubiegłym tygodniu z inicjatywy Polskiego Holdingu Hotelowego odbyło się kolejne spotkanie branży hotelarskiej, w którym uczestniczyli przedstawiciele PHH, IGHP, Harmony Polish Hotels, Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Celem spotkania była rozmowa dotycząca regulacji opłat na rzecz organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (OZZ) i abonamentowych (RTV) w obiektach świadczących usługi hotelarskie w czasie pandemii COVID-19.  

Podczas spotkania, wszyscy uczestnicy wymienili się doświadczeniami i pokazali solidarną postawę, wypracowując rozwiązanie dające możliwość zawarcia porozumień z OZZ w zakresie wysokości opłat, których warunki są uzależnione od indywidualnej sytuacji danego właściciela obiektu.

 

Kolejnym, kluczowym tematem poruszanym na spotkaniu była wymagalność opłat abonamentowych (RTV) w okresie pandemii. Branża postanowiła podjąć rozmowy z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, w zakresie możliwości umorzenia należności z tego tytułu, zwłaszcza wobec sektora hotelarskiego, który został szczególnie dotknięty kryzysem.

O informacjach z kolejnych spotkań branży z ministerstwem będziemy informować na bieżąco. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Polskiego Holdingu Hotelowego. W rozmowach wzięli udział Piotr Jabłonka (PHH), Malwina Bandos-Przybysz (PHH), Ireneusz Węgłowski (IGHP), Ela Lendo (Harmony Polish Hotels), Łukasz Adamowicz (Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń), Sylwia Wiewiórka-Zyga (radca prawny), Piotr Kwiatkowski (IGHP).