AKTUALNOŚCI

21-12-2023

Ruszają prace modernizacyjne w kolejnych hotelach z Grupy PHH

Grupa PHH podpisała umowy z generalnymi wykonawcami na przeprowadzenie modernizacji w trzech swoich hotelach. Spółka Elbest podpisała umowę z konsorcjum Technico Facility Engineering sp. z o.o. na przeprowadzenie modernizacji w hotelach Krynica i Wolin. Natomiast, Spółka PHH Hotele podpisała umowę z konsorcjum Hochtief Polska S.A. na przeprowadzenie drugiego etapu kompleksowej modernizacji w hotelu Royal w Krakowie.

Modernizacja hotelu Royal

Konsorcjum Hochtief Polska S.A. przeprowadzi modernizację hotelu Royal w Krakowie wraz
z dostosowaniem do wymagań sieci Marriott International i standardu 5-ciu gwiazdek marki Le Méridien, pod którą hotel będzie funkcjonował. Zespół inżynierów i specjalistów ds. renowacji pracować będzie pod nadzorem konserwatora zabytków nad modernizacją, aby stworzyć ekskluzywne, nowoczesne i funkcjonalne wnętrza. Prace modernizacyjne będą trwać do trzeciego kwartału 2025 roku.
– Kontynuacja tej inwestycji jest kluczowym elementem realizacji biznesplanu, który zakłada wprowadzenie dla hotelu Royal marki Le Méridien należącej do sieci Marriott International. Jestem przekonana, że zakończenie tej modernizacji i wprowadzenie pierwszego w Polsce hotelu luksusowej międzynarodowej marki uczyni go wyjątkowym miejscem dla podróżujących gości. Marriott to nie tylko gwarancja najwyższej jakości, ale także długoletnie doświadczenie w obszarze obsługi gości na najwyższym poziomie. Dzięki temu możemy zaoferować nie tylko luksusowe wnętrza i usługi, ale również bezkonkurencyjną gościnność. Warto także wspomnieć, że hotel jest wpisany do rejestru zabytków oraz na Listę dziedzictwa Światowego co znacznie wyróżnia go wśród krakowskich hoteli – mówi prezes zarządu PHH Hotele, Aneta Wodyk.

Hotel Royal to idealne miejsce dla turystów podróżujących w celach biznesowych lub turystycznych. Wyjątkowa lokalizacja hotelu w centrum Krakowa, u podnóża Zamku Królewskiego Wawel, a także bliskie sąsiedztwo Rynku Głównego i dzielnicy Kazimierz zachęcają turystów i biznesmenów do odkrywania uroków tego najbardziej turystycznego miasta w Polsce. Położenie hotelu ma bardzo duże znaczenie dla gości, którym zależy na tym, aby być w samym centrum miasta, w pobliżu najistotniejszych atrakcji turystycznych Krakowa. Do dyspozycji gości zostanie oddanych 120 nowoczesnych pokoi, trzy w pełni multimedialne sale konferencyjne, elegancka restauracja oraz parking.

Modernizacja hoteli Wolin i Krynica

W Hotelu Krynica w Krynicy-Zdrój oraz Hotelu Wolin w Międzyzdrojach początek prac modernizacyjnych został zaplanowany na pierwszy kwartał 2024. Celem modernizacji jest podniesienie standardu obiektów oraz odnowienie wnętrz. Oba hotele po przeprowadzonej modernizacji będą funkcjonowały pod szyldem marki Halo, która będzie zachęcała do wypoczynku w przyjaznej, komfortowej atmosferze oraz w atrakcyjnych turystycznie miejscach Polski.

– Zaplanowane w obiektach prace będą polegały m.in. na modernizacji pokoi wraz z łazienkami, części wspólnych, a także na wprowadzaniu wielu innych zmian, dzięki którym hotele staną się jeszcze bardziej przyjazne dla gości ceniących sobie spokój i harmonię. Dzięki wprowadzonym zmianom z pewnością stworzymy dwa wyjątkowe miejsca na mapie nowej marki Halo – jedno nad morzem, drugie w górach – mówi prezes zarządu Elbest, Marcin Długoborski.

Hotel Krynica znajduje się w jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce, na zielonym zboczu Góry Krzyżowej leżącym w paśmie Beskidu Sądeckiego. Z okien pokoi podziwiać można urokliwą panoramę ponad 200-letniego uzdrowiska lub imponującą Górę Krzyżową. W hotelu pomyślano
o każdym szczególe decydującym o udanym wypoczynku – na poszukujących relaksu czeka Centrum SPA z basenem, kompleksem saun i salą fitness. Najmłodszych gości ucieszy pełna atrakcji sala zabaw.
Hotel Wolin położony jest na obrzeżach malowniczego Wolińskiego Parku Narodowego, oddalony jedynie 700 m od pięknej bałtyckiej plaży. Piaszczysta plaża, wspaniały klimat to nie wszystko. Hotel Wolin oddaje do dyspozycji swoich Gości także Centrum SPA z atrakcjami wodnymi i saunami, grotę solną, salę fitness. Pochwalić się może także bogatą listą zabiegów fizykoterapii.