AKTUALNOŚCI

06-07-2017

Rozpoczyna się budowa Hotelu Moxy w Katowicach

Zgodnie z kalendarzem inwestycyjnym hotel zostanie zbudowany w ciągu 12 miesięcy i będzie pierwszym hotelem marki Moxy w Polsce.

– Budujemy obiekt, który doskonale wpisze się w charakter Śląska i lokalizację działki na przeciwko Portu Lotniczego w Katowickich Pyrzowicach. Będzie jednocześnie bardzo funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie – mówi Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Chopin Airport Development. I dodaje: – Budowa Moxy przy lotnisku w Katowickich Pyrzowicach wpisuje się w realizację celów strategicznych Spółki. Cieszymy się, że tą inwestycją umacniamy naszą obecność na polskich lotniskach.

– Jest mi niezmiernie miło, że możemy uczestniczyć w budowie hotelu Moxy w Pyrzowicach, który będzie się charakteryzować nowoczesnym wzornictwem i innowacyjnością rozwiązań – mówi Andrzej Napieralski, Prezes spółki IDS-BUD, i dodaje: – Nasza firma dołoży wszelkich starań aby sprostać wyzwaniom inwestora w zakresie terminowej realizacji budowy, przy zachowaniu wysokiej jakości prac. Firma IDS-BUD S.A. została założona przez Marka Stefańskiego w 2008 r. i jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się  firm budowlanych ze 100 proc. kapitałem polskim. Wcześniej zrealizowała między innymi budowę hotelu „Holiday Inn” w Łodzi dla DIM Hotel Łódź Sp. z o.o. budowę terminala naftowego w Gdańsku dla PERN S.A., czy budowę Centralnego Laboratorium CEZAMAT dla Politechniki Warszawskiej.

To będzie komercyjny sukces

–  W tym roku obsłużymy 3,7 mln pasażerów, w przyszłym planujemy zbliżyć się do 4 mln – mówi Artur Tomasik Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA. Ze wzrostem liczby podróżnych wiąże się rozwój baz linii lotniczych, a te dwa czynniki wpływają na zainteresowanie pokojami hotelowymi w pobliżu lotniska, zarówno wśród pasażerów jak i załóg. Liczby pozwalają nam wierzyć, że budowany przez Chopin Airport Development hotel Moxy, będzie  komercyjnym sukcesem – dodaje Prezes Tomasik.

Hotel dla generacji Y

Marka Moxy jest odpowiedzią Marriott na potrzeby generacji Y: designerska, rozbawiona i przystępna. W hotelach tej marki jest ekstremalnie szybkie Wifi, bar otwarty 24/7, gry planszowe, przekąski, energetyczna muzyka i duże ekrany TV w pokojach – przystosowane do podłączenia treści online i gier. Zespół hotelu dba nie tylko o właściwą obsługę, ale również tworzy klimat hotelu i jego autentyczność w oczach odbiorców. A odbiorcy to ludzie urodzeni pomiędzy 1980 a 1999 rokiem, którzy wyrośli na grach komputerowych i nie pamiętają świata bez Internetu. W 2030 roku będzie ich około 78 miliomów ale już teraz podróżują biznesowo. Dla nich praca jest inspiracją, okazją do nawiązania nowych relacji i znajomości. To osoby, które w podróży, w tym służbowej, szukają okazji do zabawy i  autentycznie lokalnego doświadczenia.

Koncepcja architektoniczna

Koncepcja architektoniczna hotelu w Katowicach jest prawdziwie śląska. W lobby będzie witać gości górniczy wagonik a także duży stół – modny aktualnie  „Communal table”. Centralnym punktem parterowej części hotelu będzie wyspa barowa. To miejsce będzie przyciągało chcących popracować, odpocząć, porozmawiać, a także załatwić hotelowe formalności czy wypocząć przy drinku. Duży nacisk projektanci wnętrz położyli na funkcjonalność i design wyposażenia: sofy, fotele, siedziska, krzesła i stoliki mają być wygodne i ciekawe dla oka.  Całości dopełnią pojawiające się tu i tam motywy graficzne szybów kopalnianych.

 

Hotel Moxy w Katowicach będzie szóstym hotelem w portfelu Chopin Airport Development i piątym hotelem przylotniskowym. Do dyspozycji gości oddane zostanie 100 pokoi rozmieszczonych na 5 kondygnacjach. Prace budowlane rozpoczną się do końca trzeciego kwartału tego roku.