AKTUALNOŚCI

29-12-2022

Prezes PHH wiceliderem rankingu Waszej Turystyki

Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, zajął 2. miejsce na „Liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2022”. Prezes największej w kraju spółki hotelowej z polskim kapitałem po raz drugi z rzędu zajął pozycję wicelidera i już kolejny raz został doceniony w corocznym rankingu magazynu Wasza Turystyka.

Prezes największej w kraju spółki hotelowej z polskim kapitałem. Wpływowa postać nie tylko w hotelarstwie. Bardzo aktywny w środowisku turystycznym. Niezwykle rozpoznawalny, a do tego świetny mówca i prelegent na wielu branżowych konferencjach – czytamy w uzasadnieniu Kapituły konkursu Waszej Turystyki.

W czerwcu Rada Nadzorcza spółki PHH wybrała Gheorghe Mariana Cristescu na prezesa spółki Polskiego Holdingu Hotelowego na kolejną, trzyletnią kadencję. Pełni on tę funkcję nieprzerwanie od 2016 r.

PHH umiejętnie korzysta z Polskiego Bonu Turystycznego – od początku jego uruchomienia w PHH zrealizowanych zostało ok. 65 tys. noclegów, a do obiektów trafiło blisko 12 mln zł.

Od pierwszego dnia napaści Rosji na Ukrainę, PHH mocno zaangażował się w pomoc dla naszych sąsiadów. Podczas Wielkanocy prawosławnej w różnych częściach Polski odbyły się Śniadania Wielkanocne dla Ukrainy, organizowane wspólnie przez Polski Holding Hotelowy i Caritas. Ponad 7 tys. gości z Ukrainy zasiadło przy świątecznym stole w hotelach i obiektach PHH, a w całym kraju – dzięki wsparciu akcji przez inne podmioty – około 20 tys. osób.

Do jesieni PHH dzięki wspólnym działaniom z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, Fundacją PFR i świętokrzyską Fundacją „Kaganek” przekazało na Ukrainę łącznie 15 tirów z łóżkami polowymi, materacami, pościelą, meblami kuchennymi i domowymi oraz sprzętem AGD. W hotelach i obiektach PHH udostępniono w tym roku ponad 250 tys. noclegów dla osób przybyłych z Ukrainy.

Mimo tak wielkiego zaangażowania w działalność społeczną, spółka odnotowała zysk w wysokości ponad 33 mln zł.

Więcej informacji: https://www.waszaturystyka.pl/100-najbardziej-wplywowych-osob-w-polskiej-turystyce-2022/