AKTUALNOŚCI

07-06-2023

Premier Ukrainy osobiście podziękował prezesowi PHH

Stojący na czele Polskiego Holdingu Hotelowego, Gheorghe Marian Cristescu, otrzymał podziękowanie od premiera Ukrainy, Denysa Shmyhala za całokształt działań podjętych przez Grupę PHH na rzecz walczącej Ukrainy. Dokument z podziękowaniem osobiście przekazał ambasador Ukrainy w Polsce, Wasyl Zwarycz. Uroczystość odbyła się w Ambasadzie Ukrainy w Polsce.

W dokumencie podpisanym przez premiera Ukrainy podkreślono szczególne zaangażowanie Gheorghe Mariana Cristescu w walce na rzecz wolnej Ukrainy: „(…) znaczący, osobisty wkład w niesieniu pomocy humanitarnej i wolontariackiej osobom wewnętrznie przemieszczonym, Ukraińcom w Rzeczypospolitej Polskiej, aktywne wsparcie Ukrainy na arenie międzynarodowej w potępieniu agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie”.

– Wiemy, że polski biznes hotelarski pokazał swoją ogromną moralność i wielkie serce, ponieważ w trudnym czasie wybuchu pełnoskalowej agresji rosyjskiej tysiące Ukraińców znaleźli tutaj w hotelach polskich tymczasowe schronienie – podkreślił ambasador Ukrainy w Polsce, Wasyl Zwarycz  dziękując prezesowi PHH. 

 To dzisiejsze wyróżnienie, które otrzymałem od premiera Ukrainy, Pana Denysa Shmyhala, to podziękowanie dla całej naszej Grupy PHH, którą mam zaszczyt kierować. Nasz zespół od pierwszego dnia wybuchu wojny w Ukrainie z wielkim zaangażowaniem włączył się z w szereg działań pomocowych dla narodu ukraińskiego, organizując wsparcie na wielu płaszczyznach. Pomoc ta była możliwa również dzięki bardzo dobrej współpracy i wielkiemu wsparciu naszych partnerów z Polski – Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, Fundacji PFR i Fundacji Kaganek oraz naszych branżowych przyjaciół z UHRA. Wspólne działanie daje niewyobrażalnie lepsze efekty niż praca w pojedynkę, dlatego cieszę się, że w tych dramatycznych momentach zdaliśmy egzamin, okazując solidarność z narodem ukraińskim i podjęliśmy wiele skutecznych działań dla naszych sąsiadów w przywracaniu normalności w kraju pochłoniętym wojną – podkreślił Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH.

 

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Grupa PHH podjęła szereg działań wspierających Ukrainę. Hotele z Grupy PHH jako jedne z pierwszych przyjęły osoby przybyłe zza wschodniej granicy. Do tej pory w hotelach i obiektach należących do Grupy PHH udostępnionych zostało 340 tys. noclegów w różnych częściach Polski.

W kwietniu 2022 r. odbyło się Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy zorganizowane przez Polski Holding Hotelowy i Caritas Polska. W hotelach Grupy PHH i przy współudziale innych podmiotów z branży turystycznej, przy wielkanocnym stole zasiadło 20 tysięcy osób z Ukrainy, które świętowały ten dzień daleko od domu. Wydarzenie wspierała Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser–Duda, która osobiście dołączyła do Wielkanocnego Śniadania w jednym warszawskich hoteli z Grupy PHH.

Do tej pory, dzięki wspólnym działaniom Grupy PHH z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, Fundacją PFR i Fundacją Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych “Kaganek” oraz Ukraińskiemu Stowarzyszeniu Hoteli i Kurortów (UHRA), na Ukrainę dotarło 19 transportów tirów z łóżkami polowymi, materacami, pościelą, meblami kuchennymi, domowymi oraz sprzętem AGD oraz agregatem prądotwórczym.

Ponadto, Polski Holding Hotelowy od początku wybuchu wojny na Ukrainie stał się naturalnym łącznikiem, tzw. hubem między ukraińską a polską branżą turystyczną. Gościł m. in. Marianę Oleskiv, Dyrektor Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki Ukrainy oraz przeprowadził wiele wspólnych działań z Ukraińskim Stowarzyszeniem Hoteli i Kurortów (UHRA) na rzec Ukraińców wewnętrznie przemieszczonych. Na specjalne zaproszenie prezesa PHH, Ivan Loun – przedstawiciel UHRA, wziął udział w Hotel Trends – największym forum branży hotelowej dla top managementu w regionie CEE, podczas której miał możliwość zwrócenia się do hotelarzy z apelem oraz podziękowaniami za wsparcie polskiej branży za działania na rzecz Ukrainy. Na znak solidarności z narodem ukraińskim PHH zaapelował do międzynarodowych sieci hotelowych o zaprzestanie działalności w Rosji i na Białorusi. PHH również przyłączył się do tego apelu i zwrócił się do czołowych, międzynarodowych sieci hotelowych o zaprzestanie działalności w Rosji i Białorusi.