AKTUALNOŚCI

17-08-2015

Port-Hotel zmienił nazwę na CHOPIN AIRPORT DEVELOPMENT

Sąd zarejestrował zmianę nazwy spółki Port-Hotel i od 13 sierpnia funkcjonuje ona jako  CHOPIN AIRPORT DEVELOPMENT. Zmiana nazwy jest konsekwencją aktualizacji strategii rozwoju, dzięki której spółka przestaje być wyłącznie spółką hotelową, lecz staje się również operatorem i administratorem nowo powstających komercyjnych zasobów nieruchomościowych Grupy PPL.

„Aktualizację strategii przygotowaliśmy w oparciu o wnikliwą analizę rynku nieruchomości biurowych w Warszawie, rynku hotelowego w Polsce i dotychczasowych wyników spółki. Uwzględniliśmy dynamikę  sytuacji rynkowej i makroekonomicznej. Naszym celem jest osiągnięcie przez spółkę pozycji silnej, optymalnie zorganizowanej i nastawionej na dalszy rozwój organizacji, zwiększenie jej potencjału i możliwości działania” – powiedział Adam Strażecki, prezes zarządu Chopin Airport Development.

Spółka Chopin Airport Development, członek Grupy PPL, realizuje hotelowe inwestycje około lotniskowe w sąsiedztwie regionalnych portów lotniczych i świadczy usługi hotelowo-konferencyjne oraz rekreacyjne. Projekty hotelowe są nadal istotnym i spójnym elementem podstawowej działalności. Jednak w wyniku modyfikacji strategii, Chopin Airport Development wzbogacać będzie obszar swojej aktywności biznesowej o usługi najmu powierzchni biurowej. W ten sposób spółka jest nie tylko inwestorem, operatorem i administratorem istniejących hoteli oraz hoteli w budowie, lecz będzie również budować, eksploatować i zarządzać nowo powstającymi, komercyjnymi zasobami nieruchomościowymi Grupy.

Zmiana nazwy spółki nie ma wpływu na jej formę prawną.