AKTUALNOŚCI

17-04-2024

Polski Holding Hotelowy wspiera SamoDZIELNYCH

W miniony weekend Polski Holding Hotelowy jako Partner 5. edycji projektu społecznego SamoDZIELNI realizowanego przez Fundację PFR gościł uczestników programu w Regent Warsaw Hotel. Podczas wizyty młodzież dowiedziała się na czym polega praca w hotelu i jakie możliwości rozwoju daje zaproponowany im płatny staż.

– Staż w hotelu może przynieść uczestnikom projektu wiele korzyści. Jest nie tylko szansą na poznanie środowiska pracy i zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego, ale również na rozwój umiejętności interpersonalnych takich jak np.: komunikacja, współpraca zespołowa, zarządzanie czasem czy rozwiązywanie problemów. Dla wielu z nich to niezwykle cenna lekcja pokazująca oczekiwania, normy i zasady panujące na rynku pracy. Wkraczanie w dorosłość to niezwykle ważny i decydujący okres w życiu młodych ludzi, dlatego chcemy im pokazać, że jedną z możliwości wyboru swojej ścieżki zawodowej jest hotelarstwo, gdzie można rozwijać się, awansować i spełniać swoje pasje – mówi Krzysztof Łasica, HR Biznes Partner w Polskim Holdingu Hotelowym.

SamoDZIELNI to autorski projekt Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju stworzony, aby pomóc młodzieży z pieczy zastępczej zrobić pierwszy krok na rynku pracy. Fundacja PFR już 5 rok wspiera ich w tym ważnym momencie w życiu. Uczestnicy 5. edycji projektu rozpoczęli swoją przygodę i zaczęli uczyć się, jak skutecznie i odważnie wejść na rynek pracy. Polski Holding Hotelowy, w ramach współpracy partnerskiej z Fundacją PFR, zapewnił wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom noclegi w pięciogwiazdkowym hotelu Regent.

Partnerami tegorocznej edycji programu zostali Polski Holding Hotelowy oraz Centralny Dom Technologii. Patronat honorowy nad projektem objęli Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Sejmik Województwa Mazowieckiego oraz Wojewoda Mazowiecki. Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: www.fundacjapfr.pl/samodzielni