AKTUALNOŚCI

23-03-2021

Polski Holding Hotelowy Partnerem PKOl

Polski Holding Hotelowy (PHH) został partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Umowę o współpracy podpisali Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki i Prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu.

Zyskujemy nowego, silnego i wartościowego partnera. Cieszymy się, że Polski Holding Hotelowy został Partnerem PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. To dla nas duże wsparcie. Polska Reprezentacja Olimpijska – przed wylotem na Igrzyska w Tokio – będzie przebywać w hotelach PHH, które oferują naszym sportowcom bardzo komfortowe warunki – powiedział Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 – Igrzyska Olimpijskie są najważniejszym startem w życiu każdego sportowca stąd staramy się naszym reprezentantom zapewnić jak najlepsze warunki przed wylotem, jak i na miejscu w Tokio. Rok olimpijski stawia przed nami wiele wyzwań i taka pomoc naprawdę wiele dla nas znaczydodał Tomasz Poręba, Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W dwóch warszawskich hotelach przy Lotnisku Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel i Courtyard by Marriott Warsaw Airport – będą odbywać się konferencje prasowe reprezentantów Polski po powrocie z Igrzysk Olimpijskich. Hotele PHH będą też gościć najważniejsze postaci Międzynarodowego Ruchu Olimpijskiego.

Już od dłuższego czasu staraliśmy się nawiązać współpracę z PKOl i dziś właśnie finalizujemy ten proces. Jesteśmy zaszczyceni, że dołączamy do grona Partnerów Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, choć przychodzi nam współpracować w dobie trzeciej fali pandemii, w bardzo trudnym czasie zarówno dla branży hotelarskiej, jak i dla świata sportu. W obliczu tych wyzwań zapewniamy, że z wielkim zaangażowaniem będziemy wspierać PKOl i naszych reprezentantów przed najważniejszym wydarzaniem w życiu każdego sportowca. Dołożymy wszelkich starań, by czuli się u nas dobrze i mieli zagwarantowane bezpieczne warunkipodkreślił Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, Gheorghe Marian Cristescu.

Umowa z Polskim Holdingiem Hotelowym obejmuje między innymi korzystanie z pokoi hotelowych i  sal konferencyjnych w 2021 roku – a więc roku Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 i XV Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

***********************

 

 


Polski Holding Hotelowy
 to spółka z kapitałem państwowym, której celem jest nowoczesne zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa. Rolą PHH jest kształtowanie standardów na polskim rynku hotelarskim, jak również wprowadzanie innowacji, nowoczesnych rozwiązań i optymalizacji działania obiektów. PHH od wielu lat współpracuje jako franczyzobiorca z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi. W grupie kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego znajduje się łącznie 27 obiektów hotelarskich, co czyni go drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem.

Polski Komitet Olimpijski jest autonomicznym, ogólnopolskim stowarzyszeniem Związków i Organizacji sportowych z siedzibą w Warszawie. Zajmuje się pełną organizacją udziału Reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich – powołanie, zgłaszanie i zapewnienie udziału. Upowszechnia idee, zasady i wartości olimpijskie – szacunek, przyjaźń, dążenie do doskonałości, dba o rozwój sportu kwalifikowanego, promuje sport dla wszystkich, zwalcza doping, szerzy ideę fair play oraz prowadzi edukację olimpijską.

PKOl ma wyłączne prawo do używania i upoważnienia do wykorzystywania symboliki olimpijskiej określonej w Karcie Olimpijskiej oraz nazw „Igrzyska Olimpijskie” i „Komitet Olimpijski” na terytorium Polski.

PKOl ma wyłączne prawo do używania i upoważnienia do wykorzystywania symboliki olimpijskiej określonej w Karcie Olimpijskiej oraz nazw „Igrzyska Olimpijskie” i „Komitet Olimpijski” na terytorium Polski.