AKTUALNOŚCI

07-07-2020

Polski Holding Hotelowy nie planuje zamknięcia izolatorium w hotelu Ikar

Hotel Ikar w Poznaniu, wchodzący w skład Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego, który będzie funkcjonował pod szyldem marki Four Points by Sheraton, należącej do sieci Marriott, w dalszym ciągu pełni rolę izolatorium.

Prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego, Gheorghe Marian Cristescu podkreśla znakomitą współpracę z zespołem wojewody wielkopolskiego – Łukasza Mikołajczyka i dalszą chęć współpracy na rzecz zdrowia mieszkańców Wielkopolski.

Obiekt w dalszym ciągu pozostaje do dyspozycji pacjentów z Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Jana Strusia w Poznaniu. Wszelkie informacje związane z wygaszeniem izolatorium z końcem sierpnia, są nieprawdziwe i nie pochodzą od właściciela hotelu Ikar.

Jeżeli chodzi o rozpoczęcie prac modernizacyjnych na terenie hotelu, nie są one planowane w tym roku. Same prace przygotowawcze związane z dostosowaniem obiektu do wymagań marki Four Points by Sheraton będą trwały co najmniej rok i są ściśle związane m. in. z wyborem inwestora zastępczego, głównego architekta oraz firmy wykonującej prace remontowe.

 

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest nowoczesne zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa. Rolą PHH jest kształtowanie standardów na polskim rynku hotelarskim, jak również wprowadzanie innowacji, nowoczesnych rozwiązań i optymalizacji działania obiektów. PHH od wielu lat współpracuje jako franczyzobiorca z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group. W grupie kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego znajduje się łącznie 27 obiektów hotelarskich, co czyni go drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. Ponadto, w ramach umowy z PHN, PHH zarządza Regent Warsaw Hotel, a w najbliższych latach otworzy Moxy & Residence Inn w Warszawie oraz jako pierwszy w Polsce i w Europie wprowadzi markę Vīb, należącą do sieci Best Western Hotels & Resorts. Pod szyldem marki Vīb będą funkcjonowały Apartamenty Zgoda w Warszawie.