AKTUALNOŚCI

13-11-2019

Polski Holding Hotelowy największą polską spółką hotelową

Przez ostatnie cztery lata Polski Holding Hotelowy powiększył swoje portfolio z 4 do 27 obiektów hotelowych. Rozwój spółki nastąpił poprzez budowę nowych hoteli, włączenie nowych spółek do grupy, akwizycję obiektów hotelowych oraz objęcie zarządzaniem obiektów innych podmiotów. PHH jest również liderem we wprowadzaniu nowych marek hotelowych na polski rynek, takich jak: Courtyard by Marriott, Hampton by Hilton, Renaissance, Moxy, a w planach ma także otwarcie nowego hotelu marki Vīb. W 27 obiektach hotelowych należących do PHH są w sumie 2774 pokoje, co czyni go drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem.

Według ostatniego rankingu największych polskich spółek hotelowych, przygotowanego przez magazyn Hotelarz, Polski Holding Hotelowy znajduje się na drugim miejscu z 2774 pokojami w 27 obiektach, zaraz za Grupą Orbis (9310 pokoi w 46 obiektach w Polsce).

– Ta pozycja jest efektem wieloletniej realizacji strategii, nad którą razem z zespołem pracujemy od 4 lat. Jednym z celów strategicznych spółki jest znaczący wzrost udziału PHH w rynku hotelowym. Realizujemy ten plan poprzez ulepszanie obecnych obiektów hotelowych w naszym portfolio, a także inwestujemy w budowę nowoczesnych hoteli.  – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego.

Źródło: e-Hotelarz

W ostatnim czasie PHH objęło całość udziałów spółki AMW Hotele, w której znajduje się 13 obiektów hotelowych – Cassubia, Royal, Huzar, Reymont, Ikar, Iskra, Hetman, Kapitan, Rycerski, Kopernik, Belwederski, Mazowiecki oraz Wieniawa. W tym samym czasie do Grupy Kapitałowej dołączone zostały 3 spółki: Gliwicka Agencja Turystyczna, do której należą 2 obiekty hotelowe – Zagroń i Zamek w Lesku; Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych z Hotelem Katowice oraz spółka Hotele Olsztyn zarządzająca Hotelem Kopernik.

– Wszystkie realizowane przez nas zmiany i inwestycje są wynikiem dogłębnej analizy rynku oraz są zgodne z modelem biznesowym PHH. Większość przejmowanych obiektów hotelowych znajduje się w bardzo dobrych lokalizacjach, które pozwalają spodziewać się szybkiego zwrotu z inwestycji. – dodaje Gheorghe Marian Cristescu

 Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym. Celem działania holdingu jest utworzenie silnego i profesjonalnego polskiego podmiotu hotelowego, konkurencyjnego w branży, sprawnie zarządzającego bazą obiektów należących do Skarbu Państwa. W portfelu PHH znajduje się obecnie 10 obiektów, zlokalizowanych w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Rzeszowie, Poznaniu, Międzyzdrojach i na Półwyspie Helskim. W 2019 roku Polski Holding Hotelowy objął całość udziałów spółek AMW Hotele, Gliwickiej Agencji Turystycznej, Hoteli Olsztyn oraz Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych. Dzięki temu w grupie kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego znajduje się łącznie 27 obiektów hotelarskich. Ponadto, w ramach umowy z PHN o zarządzanie, w najbliższych latach PHH otworzy Moxy & Residence Inn w Warszawie oraz jako pierwszy w Polsce i w Europie wprowadzi marką Vīb, należącą do sieci Best Western Hotels & Resorts. Pod szyldem marki Vīb będą funkcjonowały Apartamenty Zgoda w Warszawie.

W perspektywie kilku lat Polski Holding Hotelowy będzie zarządzać kilkudziesięcioma różnorodnymi obiektami hotelowymi w całej Polsce.