AKTUALNOŚCI

20-11-2019

Polski Holding Hotelowy laureatem „Diamentów” miesięcznika Forbes

Według prestiżowego magazynu „Forbes” Polski Holding Hotelowy został laureatem i otrzymał tytuł „Diamenty Forbesa” 2020. Takim mianem mogą poszczycić się tylko najlepsze przedsiębiorstwa w Polsce. Jest to doroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najbardziej znacząco zwiększyły swoją wartość. Wpływ na ten wynik miał dynamiczny rozwój biznesowy PHH, który przez ostatnie cztery lata powiększył swoje portfolio z 4 do 27 obiektów hotelowych, a kapitał spółki wzrósł z kwoty 107 mln zł do ponad 950 mln zł.

Przygotowywany od lat ranking miesięcznika „Forbes” powstaje na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firmy. Wśród kluczowych kryteriów znajdują się m. in. wyniki finansowe za lata 2014-2018, wartość majątku, historia i wiarygodność płatnicza oraz brak negatywnych zdarzeń prawnych.

– Tytuł „Diamenty Forbesa” 2020 jest potwierdzeniem znalezienia się w gronie najlepszych firm w Polsce. Dzięki konsekwentnej i wieloletniej realizacji strategii biznesowej, nad którą razem z zespołem pracujemy od 4 lat Polski Holding Hotelowy jest obecnie największą polską spółką hotelową z wyłącznie polskim kapitałem – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego.

Umieszczenie Polskiego Holdingu Hotelowego w tak prestiżowym zestawieniu jest nie tylko szansą na promocję spółki ale przede wszystkim dodatkowym potwierdzeniem wiarygodności wśród partnerów biznesowych. Specjalny raport prezentujący „Diamenty Forbesa” dołączony zostanie do magazynu, który ukaże się 30 stycznia 2020 roku.

 

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym. Celem działania holdingu jest utworzenie silnego i profesjonalnego polskiego podmiotu hotelowego, konkurencyjnego w branży, sprawnie zarządzającego bazą obiektów należących do Skarbu Państwa. W portfelu PHH znajduje się obecnie 10 obiektów, zlokalizowanych w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Rzeszowie, Poznaniu, Międzyzdrojach i na Półwyspie Helskim. W 2019 roku PHH objął całość udziałów spółek AMW Hotele, Gliwickiej Agencji Turystycznej, Hoteli Olsztyn oraz Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych. Dzięki temu w grupie kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego znajduje się łącznie 27 obiektów hotelarskich. Ponadto, w ramach umowy z PHN o zarządzanie, w najbliższych latach PHH otworzy Moxy & Residence Inn w Warszawie oraz jako pierwszy w Polsce i w Europie wprowadzi marką Vīb, należącą do sieci Best Western Hotels & Resorts. Pod szyldem marki Vīb będą funkcjonowały Apartamenty Zgoda w Warszawie.

W perspektywie kilku lat Polski Holding Hotelowy będzie zarządzać kilkudziesięcioma różnorodnymi obiektami hotelowymi w całej Polsce.