AKTUALNOŚCI

20-06-2024

Podsumowanie V edycji projektu SamoDZIELNI

16 czerwca 2024 zakończyła się V edycja inicjatywy Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju SamoDZIELNI, której partnerem drugi rok z rzędu jest Polski Holding Hotelowy. Efekt projektu to płatny staż jego uczestników w Regent Warsaw Hotel, należącym do Grupy PHH.

29 uczestników, 37 godzin przeprowadzonych warsztatów, 52 godziny indywidualnych konsultacji, 16 zaangażowanych wolontariuszy-ekspertów – tak w liczbach przedstawia się V edycja projektu SamoDZIELNI. Kolejna grupa młodzieży, dorastającej w pieczy zastępczej, otrzymała realne wsparcie w procesie przygotowania do rozpoczęcia życia zawodowego. Teraz z nową wiedzą i umiejętnościami wejdą w dorosłość.

– To niezwykła przyjemność oglądać ludzi, którzy dostali szansę i chcą z niej skorzystać. Którzy mają wiele w życiu do zrobienia i chcą o to zawalczyć. Polski Holding Hotelowy już drugi rok oferuje płatny staż w hotelu Regent wraz z noclegiem na czas stażu. Trzech SamoDZIELNYCH z IV edycji zakończyło program stażowy i otrzymało certyfikaty, a trzy kolejne osoby kontynuują staż, zgłębiając tajniki hotelarstwa. Mamy już kilka kolejnych zgłoszeń, ale czekamy na więcej. SamoDZIELNI, zapraszamy Was na staż, bo hotelarstwo jest piękne – mówiła Danuta Kisielewska, dyrektor HR w Polskim Holdingu Hotelowego podczas gali finałowej 16 czerwca.

SamoDZIELNI to autorski projekt Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju stworzony, aby pomóc młodzieży z pieczy zastępczej zrobić pierwszy krok na rynku pracy. Fundacja PFR już piąty rok wspiera ich w tym ważnym momencie w życiu. Uczestnicy ostatniej edycji projektu zdobyli pierwsze doświadczenie w hotelarstwie, ucząc się tym samym, jak skutecznie i odważnie wejść na rynek pracy. Do tej pory, w trakcie pięciu edycji, z programu skorzystało 140 osób. Polski Holding Hotelowy, w ramach współpracy partnerskiej z Fundacją PFR, od dwóch lat zapewnia wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom noclegi w pięciogwiazdkowym hotelu Regent.

Wśród SamoDZIELNYCH z IV edycji są Marek Szymczak i Jakub Biesiadecki. Przeszli wszystkie szczeble hotelowe ujęte w programie stażu, a finalnie pracują w Dziale Bankietów. Pochodzą z różnych stron Polski, w Warszawie wynajęli mieszkanie i zaprzyjaźnili się. Tu też podjęli studia.

– Poza pomaganiem osobom, które w dużej mierze muszą liczyć same na siebie, to fantastycznie jest promować wśród młodych naszą branżę – zwłaszcza w świetle tego, że zmagamy się z brakiem pracowników – dodaje Adriana Biernatowicz-Jadczak, Dyrektor w warszawskim hotelu Regent.

Partnerami tegorocznej edycji programu zostali Polski Holding Hotelowy oraz Centralny Dom Technologii. Patronat honorowy nad projektem objęli Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Sejmik Województwa Mazowieckiego oraz Wojewoda Mazowiecki. Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: www.fundacjapfr.pl/samodzielni.