AKTUALNOŚCI

26-04-2024

PHH wspiera strażaka w walce o powrót do zdrowia

Fundacja Polskiego Holdingu Hotelowego „Hotele dla Medyków” przekaże darowiznę w wysokości 100 tys. zł na koszty leczenia dla 31-letniego strażaka. Kamil przeszedł niedawno skomplikowaną operację, ale walka z nowotworem nadal trwa. Dzięki zebranym środkom będzie można kontynuować niezbędną terapię oraz reoperację.

– Nasza fundacja powstała po to, aby pomagać ludziom. Początkowo pomoc kierowana była do kadry medycznej, walczącej w czasie Covid-19 ze skutkami pandemii. Kiedy nastały lepsze czasy, zgodnie z misją fundacji, kierujemy naszą pomoc na inne szczytne cele. W momencie, kiedy Pan Kamil zwrócił się do fundacji o pomoc, nasza decyzja była całkowicie naturalna. Z uwagą będziemy śledzić i wspierać jego dalsze postępy zdrowotne. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia Pana Kamila. – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

W styczniu rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na leczenie Kamila, strażaka i trenera crossfit. Mężczyzna usłyszał straszną diagnozę – glejak mózgu, rozlany gwiaździak o średnicy prawie 6 cm. Służbę i treningi zastąpiły wizyty lekarskie i szybkie, trudne decyzje. Miesiąc po diagnozie Kamil przeszedł skomplikowaną i wielogodzinną operację. Niestety ze względu na rozmiar i umiejscowienie nowotworu nie udało się go usunąć w całości. Strażaka czeka długie i kosztowne leczenie, które jest jedyną szansą w walce z chorobą. Fundacja Polskiego Holdingu Hotelowego postanowiła pomóc i dołożyć 100 tysięcy złotych, co w znacznym stopniu pomoże pokryć koszty leczenia i wspomóc organizm chorego w walce z rakiem. Potrzebne są ogromne środki na nierefundowane zagraniczne terapie wzmacniające, wsparcie farmakologiczne i lekarskie, niezbędną suplementację oraz reoperację, która odbędzie się w Polsce, w prywatnej klinice wyspecjalizowanej w wycinaniu glejaków umiejscowionych w trudno dostępnych miejscach.

– Przyszło mi zmagać się z jednym z najbardziej agresywnych i niebezpiecznych nowotworów mózgu. Do tej pory walczyłem o zdrowie i życie innych. Teraz muszę zawalczyć o siebie i o powrót do normalnego życia – mówi Kamil Kaczmarczyk, strażak z Legionowa.

Fundacja „Hotele dla Medyków” , powstała w kwietniu 2020 r. z inicjatywy Polskiego Holdingu Hotelowego. Fundacja od początku działalności przekazała wsparcie w wysokości ok. 2,4 mln zł. Początkowo fundusze były przeznaczone na finansowanie działań związanych z walką z Covid-19, a następnie – po rozszerzeniu działalności – na dodatkowe działania charytatywne i pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej.

Więcej informacji o działalności Fundacji na stronie: https://phh.pl/fundacja/