AKTUALNOŚCI

10-12-2019

PHH rozpoczyna proces remontów i modernizacji swoich obiektów na półwyspie helskim

Polski Holding Hotelowy w poniedziałek, 9 grudnia podpisał umowę z firmą Konsorcjum Nowa Cassubia na wykonanie prac remontowych w obiekcie hotelowym Cassubia, znajdującym się na Helu. Obiekt należy do spółki AMW Hotele, wchodzącej w skład Grupy Polskiego Holdingu Hotelowego. Inwestycja jest realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Termin zakończenia prac remontowych planowany jest na III kwartał 2020 roku. W tym samym czasie, planowana jest modernizacja budynku Melodia, którego celem jest dostosowanie standardu obiektu do marki Best Western, aby docelowo włączyć go do hotelu Best Western Jurata.

Projekt obiektu Cassubia to pierwszy krok do stworzenia własnej marki, nad którą wraz z zespołem pracujemy od pewnego czasu. Podstawowym założeniem koncepcji tej marki będzie zapewnienie nowoczesnego, międzynarodowego standardu w cenach, które konkurują z lokalnymi obiektami i pensjonatami. Stawiamy na polskie produkty oraz usługi, ale przede wszystkim chcemy promować regiony, w których nasze hotele się znajdują i czerpać z nich to co najlepsze. Dzięki nowej odsłonie zarówno Cassubia  jak i Melodia wzmocnią pozycję wszystkich obiektów należących do Polskiego Holdingu Hotelowego, ale także wśród hoteli zlokalizowanych na półwyspie helskim – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

 Obiekt Cassubia znajduje się w samym środku Helu, miasta położonego w najdalej wysuniętej krawędzi – Mierzei Helskiej, otoczonej wodami morza Bałtyckiego. Wyjątkowa lokalizacja hotelu to idealne miejsce dla turystów, którzy cenią sobie piesze wędrówki brzegiem morza oraz aktywny wypoczynek w postaci wycieczek rowerowych, czy sportów wodnych. Większość lokalnych atrakcji jak: port rybacki, główny deptak miasta, fokarium oraz port jachtowy z nowoczesną mariną zwiedzić można udając się na krótki spacer.

Konsorcjum Nowa Cassubia zostało wybrane na generalnego wykonawcę z uwagi na atrakcyjne warunki ekonomiczne oraz proponowane rozwiązania techniczne i estetyczne obiektu. Zaplanowana zmiana aranżacji będzie dotyczyć części wspólnej na poziomie hotelowej recepcji i lobby oraz części pokoi. Głównym celem koncepcji projektu wnętrz i aranżacji meblowej w części wspólnej, jest stworzenie otwartej, zapraszającej atmosfery do obiektu, poprzez rezygnację z tradycyjnej lady, a zaproponowaniem stołu recepcyjnego. Najważniejszą jednak przemianą będą piętra z pokojami gościnnymi. Nowe pokoje charakteryzować się będą stonowaną kolorystką, komfortowym minimalizmem oraz lokalnymi dekoracjami. Kolorystyka w tonacjach jasnych, pastelowych nawiązywać będzie do morza, piasku oraz błękitu nieba. Natomiast, duże gładkie płaszczyzny ścian stanowić będą tło dla wielu elementów dekoracyjnych, takich jak wiosła, grafiki, czy wezgłowie tworząc dopełnienie nadmorskiego charakteru wnętrza. Wzór graficzny, oraz kolor wykładziny to autorskie opracowanie dedykowane do wnętrz obiektu Cassubia. Tematyka grafiki nawiązuje do mapy Helu, jego położenia względem półwyspu oraz występujących gatunków zwierząt. Natomiast ciepły, beżowy kolor odnosi się do barw plaży i piasku. Dzięki tej inwestycji goście Cassubii już wkrótce będą mogli się cieszyć nowoczesnym wystrojem i wyposażeniem, wygodnymi i funkcjonalnymi wnętrzami, nie odbiegającymi od obecnych standardów i wymogów rynku.

 

Częściową przebudowę i remont obiektu hotelowego Cassubia na Helu zrealizuje w formule „zaprojektuj i wybuduj” Konsorcjum Nowa Cassubia. Liderem Konsorcjum, jest HRCA sp. z o. o., która specjalizuje się w kompleksowej obsłudze inwestycji hotelowych. Za prace budowlane odpowiadać będzie firma Bowreach Polska. Konsorcjum powierzyło opracowanie projektu wielobranżowego pracowni Integral Projekt. Autorem projektu wnętrz jest trójmiejska pracownia Detal.

W ostatnim czasie rozpisany został również konkurs oraz wysłane zapytania do pracowni architektonicznych dla obiektu Melodia w Juracie. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 23 grudnia 2019 r. Modernizacja ma na celu dostosowanie standardu obiektu do marki Best Western, który docelowo ma zostać włączony do hotelu Best Western Jurata. Obiekt Melodia położony jest zaledwie 3 minuty spacerem od plaży w Juracie. W bezpośrednim otoczeniu, w Best Western Hotel Jurata, znajduje się centrum wellness z basenem i sauną oraz gabinet SPA, z których mogą korzystać goście Melodii.