AKTUALNOŚCI

21-05-2024

PHH podczas 7. edycji Hotel Investment Trends

W poniedziałek, 20 maja w Renaissance Warsaw Airport Hotel odbyła się 7. edycja największej konferencji hotelarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej Hotel Investment Trends Poland & CEE 2024 organizowanej przez magazyn Hotelarz. Polski Holding Hotelowy jest Partnerem Strategicznym tego wydarzenia. Konferencję otworzył Piotr Borys, Sekretarz Stanu, Minister Sportu i Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Podczas konferencji przedstawiciele Polskiego Holdingu Hotelowego brali udział w dwóch panelach:

Paulina Mazurkiewicz-Kurek, Dyrektor Pionu Finansowego w Polskim Holdingu Hotelowym uczestniczyła w panelu: Co z tym finansowaniem? Na jakich warunkach banki są gotowe kredytować nowe inwestycje hotelowe?

– W naszej branży kluczem jest bankowość relacyjna. Tak naprawdę i my, i banki szukamy inwestycji – mówi Paulina Mazurkiewicz-Kurek. W porównaniu do 2019 roku nasze wyniki i rentowność są dużo lepsze – dodaje dyrektor.

Aleksandra Matuszewska, Dyrektor Pionu Rozwoju w Polskim Holdingu Hotelowym uczestniczyła w panelu: Focus na nowe hotele. W co i gdzie warto dziś inwestować? Jakie lokalizacje i rodzaj obiektów czeka najbardziej dynamiczny rozwój w kolejnych latach?

– Inwestujemy w doświadczenia, uatrakcyjnianie pobytów poprzez ofertę spa, restauracji. To ważniejsze niż lokalizacja. Liczy się nie tyle cena pokoju, a cały przychód z pobytu – podkreśla Aleksandra Matuszewska. Międzynarodowy brand jest kluczowy w przypadku hoteli na lotnisku – dodaje dyrektor.

Hotel Trends Investment Trends Poland & CEE 2024 to prestiżowe forum dla specjalistów branży hotelowej. W jednym miejscu spotykają się wszyscy profesjonaliści i decydenci polskiego hotelarstwa – właściciele, członkowie zarządów, kadra zarządzająca największych hoteli, przedstawiciele deweloperów i inwestorów, a także dostawcy najlepszych produktów i usług dla branży hotelarskiej.