AKTUALNOŚCI

20-07-2020

PHH i PUM będą budować nowoczesny akademik w Szczecinie

20 lipca 2020 r. o godz. 12:30 w Rektoracie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie podpisany został list intencyjny pomiędzy Rektorem PUM prof. Bogusławem Machalińskim oraz Prezesem Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marianem Cristescu w sprawie budowy akademika o podwyższonym standardzie.

Pomorski Uniwersytet Medyczny, jako pierwszy w Szczecinie, planuje najpóźniej za trzy lata wybudować i oddać do użytkowania kolejny, tym razem bardzo nowoczesny akademik. Usytuowany on będzie na dwóch działkach położonych przy Alei Piastów 28-29 w Szczecinie.

Już dawno myśleliśmy o takiej inwestycji. Bowiem blisko 80% naszych studentów jest przyjezdnych. Każdy z nich poszukuje miejsca zamieszkania na czas studiów. I jest to zapotrzebowanie rosnące. Rosnące są również wymagania względem oferowanych standardów – mówi prof. Bogusław Machaliński, rektor PUMNasza uczelnia w obszarze medycznym, dydaktycznym, naukowym, a teraz i socjalnym dąży do osiągania najwyższego poziomu europejskiego. Chcemy go oferować zarówno naszym pacjentom podczas leczenia, ale również naszym studentom podczas nauki – podkreśla prof. Machaliński i dodaje – Przewidujemy kwaterowanie studentów ze wszystkich szczecińskich uczelni, oczywiście pierwszeństwo będą mieli studenci PUM-u.

Powierzchnia nieruchomości, na której akademik bądź kompleks akademików powstanie, wynosi ponad 4,6 tys. m². Obiekty spełniać będą standardy równe wymaganiom 3-4 gwiazdkowych hoteli. Akademik będzie posiadał również liczne udogodnienia oczekiwane przez młodzież uczącą się – strefy ciszy, wi-fi, gastronomia, pralnia, strefa zieleni, siłownia i inne.

Dla nas jest to kolejny ważny krok w rozwoju Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego. Wchodzimy w segment, na który uważam, że będzie coraz większe zapotrzebowanie i w związku z tym planujemy jego dalszy rozwój.  Bardzo się cieszę, że zaczynamy od Szczecina i współpracujemy z prestiżowym Pomorskim Uniwersytetem Medycznym. Jestem przekonany, że powstanie tego nowoczesnego obiektu pozytywnie wpłynie nie tylko na atrakcyjność szczecińskich uczelni, ale również samego miasta. Mam wielką nadzieję, że dzięki temu  w przyszłości zarówno Szczecin, jak i społeczność  studencka będzie rozkwitać   podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego i dodaje – To nie jest nasz ostatni projekt w Szczecinie. Intensywnie pracujemy nad tym, aby móc w niedalekiej przyszłości zakomunikować nasze kolejne wspólne inwestycje związane z hotelami i akademikami.

 

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest nowoczesne zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa. Rolą PHH jest kształtowanie standardów na polskim rynku hotelarskim, jak również wprowadzanie innowacji, nowoczesnych rozwiązań i optymalizacji działania obiektów. PHH od wielu lat współpracuje jako franczyzobiorca z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group. W grupie kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego znajduje się łącznie 27 obiektów hotelarskich, co czyni go drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. Ponadto, w ramach umowy z PHN, PHH zarządza Regent Warsaw Hotel, a w najbliższych latach otworzy Moxy & Residence Inn w Warszawie oraz jako pierwszy w Polsce i w Europie wprowadzi markę Vīb, należącą do sieci Best Western Hotels & Resorts. Pod szyldem marki Vīb będą funkcjonowały Apartamenty Zgoda w Warszawie.

 

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie posiada 3 wydziały: Wydział Medycyny
i Stomatologii, Wydział Nauk o Zdrowiu oraz Wydział Farmacji, Lekarsko-Biotechnologiczny i Medycyny Laboratoryjnej, na których studiuje 4,5 tys. studentów, w tym ok. 700 obcokrajowców. PUM prowadzi także Szkołę Doktorską. Jednolite studia magisterskie, I i II stopnia, doktoranckie i podyplomowe prowadzi 700 pracowników naukowo-dydaktycznych oraz 213 samodzielnych pracowników nauki. PUM oferuje kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny, higiena dentystyczna, dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne, administracja i zarządzanie w ochronie zdrowia, pielęgniarstwo, położnictwo, psychologia zdrowia, analityka medyczna, biotechnologia specjalność biotechnologia medyczna i farmacja. Zajęcia studenci PUM-u odbywają w dwóch szpitalach klinicznych na Pomorzanach i przy Unii Lubelskiej w Szczecinie (tj. SPSK nr 1 wraz ze szpitalem w Policach i SPSK nr 2), w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej, a przygotowania i egzaminy prowadzone są w Centrum Egzaminów Testowych.