AKTUALNOŚCI

13-02-2024

PHH Hotele członkiem PIT

W dniu 12 lutego spółka PHH Hotele wstąpiła w poczet Polskiej Izby Turystyki. Oficjalne przekazanie certyfikatu członkostwa odbyło się w Renaissance Warsaw Airport Hotel z udziałem prezesa PHH, Gheorghe Mariana Cristescu oraz prezesa PIT, Pawła Niewiadomskiego.

W ramach współpracy reprezentacja interesów PHH Hotele jako członka PIT daje możliwość aktywnego uczestnictwa w procesach decyzyjnych dotyczących branży turystycznej. Wspólnie z innymi członkami PIT reprezentuje interesy branży wobec administracji państwowej, wpływając na kształtowanie polityki turystycznej. Partnerstwo z Polską Izbą Turystyki z pewnością przyczyni się do wzmocnienia pozycji na rynku turystycznym i umożliwi skuteczniejsze działania na rzecz rozwoju
i ochrony interesów firmy oraz całej branży turystycznej w Polsce.

– Bycie partnerem największej ogólnopolskiej organizacji reprezentującej interesy branży turystycznej to ogromne wyróżnienie i ważny krok dla naszej firmy. Jestem przekonany, że członkostwo w tej organizacji przyczyni się do wzmocnienia pozycji branży turystycznej w Polsce i skutecznego działania na rzecz jej rozwoju i ochrony naszych wspólnych interesów – podkreślił Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

– Cieszymy się z pozyskania tak ważnego partnera z segmentu hotelarskiego jakim jest Polski Holding Hotelowy. Od lat z przyjemnością obserwujemy rozwój spółki i doceniamy zaangażowanie jej prezesa w kształtowanie rynku turystycznego w Polsce. PHH działa zarówno w segmencie wyjazdów wypoczynkowych jak i biznesowych, dzięki czemu ma pełen obraz potrzeb dzisiejszego podróżnego z kraju i zagranicy. Ta eksperckość jest nie do przecenienia w świecie, w którym najważniejszą walutą są wiedza i umiejętność przewidywania trendów – mówi Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki.

– Integracja branży, zrozumienie jej potrzeb i umiejętne ich łączenie to cele, które są dla Polskiej Izby Turystyki priorytetowe. Cieszy fakt, że te dążenia dostrzegają kolejni przedsiębiorcy, którzy, wstępując w nasze szeregi, chcą się jeszcze bardziej zaangażować w kształtowanie przyszłości branży – dodaje Piotr Henicz, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki.

Spółka PHH Hotele należąca do Grupy PHH posiada bogaty portfel 11 hoteli i obiektów zlokalizowanych w największych miastach Polski, takich jak Kraków, Poznań, Warszawa i Wrocław. Są to obiekty o zróżnicowanym standardzie od segmentu ekonomicznego aż do hoteli 3 i 5-gwiazdkowych, które spółka będzie posiadała w swoim portfolio po ukończeniu modernizacji. Wśród hoteli spółki znajdują się również zabytkowe obiekty, jak mieszczący się w XVII w kamienicy przy Wawelu, Hotel Royal, który po zakończeniu prac, w drugiej połowie 2025 r. dołączy do 5-gwiazdkowych, luksusowych hoteli Le Meridien marki Marriott. W ramach swojej działalności hotele oferują komfortowe miejsca noclegowe, usługi gastronomiczne, funkcjonalne sale konferencyjne oraz parkingi.

Polska Izba Turystyki to największa ogólnopolska organizacja reprezentująca interesy branży turystycznej. Działalność Polskiej Izby Turystyki jest wielokierunkowa. Jej członkami są najważniejsze i największe biura podróży, agencje turystyczne, towarzystwa ubezpieczeniowe, producenci oprogramowań dedykowanych dla turystyki oraz systemów rezerwacyjnych, wyższe szkoły turystyczne, znani przewoźnicy, gestorzy bazy noclegowej, atrakcji turystycznych i kulturalnych, korporacje targowe, a także inni przedstawiciele szerokiej reprezentacji branży turystycznej.