AKTUALNOŚCI

15-11-2017

Panel CAD: Turystyka biznesowa jutra

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowy panel poświęcony turystyce biznesowej jutra – branży, która może okazać się dla polskiej turystyki przełomem. Odbędzie się on jutro, tj. 16 listopada w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym G2 Arena w ramach Kongresu 590. Biorą w nim udział światowej klasy eksperci rynku turystycznego i hotelarstwa. Panel poprowadzi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development oraz przewodniczący Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki.

 

Jak już informowaliśmy Państwa, według raportu „Travel and Tourism Impact 2017”, udział turystyki biznesowej w ogólnoświatowej turystyce ogółem stanowi 23,2%, a wielkość wkładu do światowego produktu brutto szacuje się na 1154 mld dolarów. Jest to zatem znacząca składowa ogólnoświatowego przemysłu turystycznego, której znaczenie wzrasta, mimo postępującej cyfryzacji i digitalizacji.

 

Istotną determinantą kształtującą przyszłość podróży biznesowych jest pokolenie tzw. Millenialsów (osoby urodzone pomiędzy 1980, a 2000 rokiem), których oczekiwania co do podróży biznesowych różnią się od oczekiwań osób starszych generacji. Liczba osób urodzonych w tych latach przekracza 2,3 mld i pokolenie to staje się dominującym wśród wszystkich podróżujących z celach biznesowych. Nowe trendy jakie nakreślają Millenialsi to m.in. podróże typu bleisure, czyli połączenie wyjazdu biznesowego z wyjazdem w celach turystycznych. Wiąże się to m.in. z preferowaniem wyjazdów biznesowych na koniec lub początek tygodnia, aby móc połączyć je z weekendem. Kolejnym czynnikiem wymuszającym zmiany w zarządzaniu podróżami służbowymi są podmioty tzw. gospodarki współdzielenia (sharing economy).

Firmy typu Uber, Airbnb, które w podstawowych założeniach skierowane były do klientów indywidualnych, dostrzegają duży potencjał w obsłudze również klientów biznesowych i tworzą narzędzia skierowanego do tego sektora. Według raportu firmy Carlson Wagonlit Travel, z badania przeprowadzonego wśród 127 travel managerów wynika, iż odpowiednio 31% i 43% z nich uważa za istotne w ich pracy funkcjonowanie firm noclegowych i transportowych z branży sharing economy.

Gospodarzem panelu „Turystyka biznesowa jutra” odbywającego się w ramach Kongresu’590 jest Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development, przewodniczący Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki, oraz Prezes Polsko-Rumuńskiej Izby Gospodarczo-Handlowej. Gheorghe Marian Cristescu jest m.in. laureatem nagrody „Osobowość Roku 2012” przyznawanej przez magazyn „Hotelarz”, zwycięzcą plebiscytu Prime Property Prize 2012 w kategorii „Człowiek Roku”, został także mianowany „Hotelarzem Roku 2013” przez portal HRS.

 

Udział w panelu wezmą wiceminister Dariusz Rogowski z Ministerstwa Sportu i Turystyki,  a także Mariusz Szpikowski, p.o. prezesa (i – od 2016 roku – dyrektor generalny) Polskich Portów Lotniczych, oraz dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie, ekspert w dziedzinie obsługi ruchu turystycznego przez porty lotnicze w Europie i na Świecie, związany z branżą lotniskową od ponad dekady.

O roli hoteli w rozwoju turystyki biznesowej oraz zmianach i trendach na tym rynku opowiedzą Państwu Patrick Fitzgibbon, wiceprezes senior ds. Rozwoju EMEA Hilton Global, David Kellett, wiceprezes ds. Rozwoju i analizy inwestycji w Europie w InterContinental Hotels Group, oraz Artur Lisowski, dyrektor Marketingu i Business Development odpowiedzialny w HRS za region Europy Środkowo-Wschodniej.

Kongres 590 odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.