AKTUALNOŚCI

16-11-2016

Nie ma wątpliwości – jesteśmy na Śląsku

– Stworzyliśmy obiekt, który doskonale wpisał się w charakter Śląska i lokalizację działki na przeciwko Portu Lotniczego w Katowickich Pyrzowicach. Jednocześnie jest bardzo funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie – mówi Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Chopin Airport Development. I dodaje: – Jesteśmy dumni ponieważ koncepcja architektoniczna hotelu Moxy w podkatowickich Pyrzowicach została z entuzjazmem przyjęta przez Marriott International. Spełnia ona wszystkie wytyczne marki a jednocześnie jest prawdziwie Śląska.

 

Już w lobby wita gości górniczy wagonik a także duży stół – modny aktualnie  „Communal table”. Centralnym punktem parterowej części hotelu będzie wyspa barowa. To miejsce będzie przyciągało zarówno chcących popracować, odpocząć, porozmawiać, a także załatwić hotelowe formalności czy wypocząć przy drinku – opisują autorzy projektu. Bar będzie iluminowany nocą – wprowadzi atmosferę klubową.

Ściany w pokojach oświetlają lampy stylizowane na te, które można zobaczyć w śląskich kopalniach. Duży nacisk położono funkcjonalność i design wyposażenia: sofy, fotele, siedziska, krzesła i stoliki są ciekawe dla oka a jednocześnie tworzą przestrzenie, które są odpowiednie zarówno do pracy jak i wypoczynku i zabawy. Całości dopełniają pojawiające się tu i tam motywy graficzne szybów kopalnianych – nie ma wątpliwości, że jesteśmy na Śląsku.

Elewacja w odcieniach fuksji

 – Panele elewacyjne zamocowane bardzo rytmicznie nadały elewacji niepowtarzalny wygląd. Budynek w zależności od kąta padania światła będzie się zmieniał. Zadbaliśmy także o iluminację. Rozrzucone po elewacji pionowe pasy świetlne będą bardzo charakterystycznym wyróżnikiem w otoczeniu i elementem rozpoznawczym nocą – opisuje Mariusz Krupa – autor projektu hotelu Moxy z pracowni Emkaa Architekci.

W dwóch narożnikach zlokalizowano podświetlone logo marki, które także w nocy będzie doskonale widoczne i ułatwi odnalezienie hotelu przez gości już w perspektywy terminala lotniska. Część pokoi będzie posiadała bezpośredni widok na pas startowy oraz atrakcyjną panoramę okolicy.  Teren wokół hotelu będzie również bardzo atrakcyjny, z zielenią towarzyszącą, miejscem relaksu i wypoczynku.

Marka dla podróżników z generacji Y

Marka Moxy jest odpowiedzią Marriott na potrzeby generacji Y. To nie zwykłe trzy gwiazdki, czyli dobra jakość w dobrej cenie. To ekstremalnie szybkie Wifi, bar otwarty 24/7, gry planszowe, przekąski, energetyczna muzyka i duże ekrany TV w pokojach – przystosowane do podłączenia treści online i gier. To również niestandardowy personel a właściwie zespół dbający nie tylko o procedury i obsługę, ale również stanowiący o atmosferze hotelu i jego autentyczności w oczach odbiorców. A odbiorcy to grupa ludzi urodzonych pomiędzy 1980 a 1999 rokiem, którzy wyrośli na grach komputerowych i nie pamiętają świata bez Internetu. Już w 2030 roku będzie ich około 78 miliomów. Co prawda podróżują już biznesowo, ale dla nich praca jest inspiracją, okazją do nawiązania nowych relacji i znajomości, możliwością wyrażenia kreatywności. To osoby, które oczekują od podróży, nawet służbowych czegoś nowego, doświadczenia autentycznie lokalnego.

 

Akceptacja projektu przez Marriott International to przedostatni krok milowy w budowie jednego z najbardziej wyczekiwanych hoteli na Śląsku. Hotelu, który powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego w Pyrzowicach i stanie się wizytówką nie tylko lotniska, ale także całego regionu. Teraz pozostał jedynie wybór generalnego wykonawcy i rozpoczęcie prac budowlanych.

 

Hotel Moxy będzie szóstym hotelem w portfelu Chopin Airport Development i piątym hotelem przylotniskowym. Do dyspozycji gości oddane zostanie 100 pokoi rozmieszczonych na 5 kondygnacjach. Otwarcie hotelu planowane jest na 2019 rok.