AKTUALNOŚCI

17-12-2019

Mikołajki z Fantazją w hotelach należących do Polskiego Holdingu Hotelowego

Hotele należące do Polskiego Holdingu Hotelowego, jak co roku  włączyły się w organizację inicjatywy Fundacji Dziecięca Fantazja – Mikołajki z Fantazją. Fundacja od czterech lat organizuje Mikołajki dla dzieci i od tego momentu intensywnie współpracuje w tym zakresie z hotelami Courtyard by Marriott oraz Renaissance Warsaw Airport. Mikołajki z Fantazją na stałe wpisały się już w kalendarz corocznych imprez odbywających się w tych hotelach. W tym roku wzięło w nim udział aż 400 niepełnosprawnych i nieuleczalnie chorych dzieci, które przybyły z całej Polski wraz z opiekunami. 

Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia, szczególnie w okresie przedświątecznym odkryjmy w sobie radość dzielenia się i chęć niesienia pomocy. To jest naprawdę ogromna wartość! Niezmiennie, od czterech lat spółka Polskiego Holdingu Hotelowego współpracuje z Fundacją Dziecięca Fantazja. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób możemy sprawić radość dzieciom, które w szczególny sposób zostały doświadczone przez los – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

W niedzielę, 8 grudnia już po raz czwarty Fantazja we współpracy z hotelem Courtyard by Marriott, zorganizowała Mikołajki we wspaniałej, świeżo wyremontowanej Sali Balowej. Tym razem bawiło się ponad 300 ciężko chorych i niepełnosprawnych dzieci. Wspaniały interaktywny spektakl, mimowie i klauni zabawiali naszych milusińskich, którzy przyjechali z całej Polski, z miast, miasteczek i wiosek, m. in. z Gdyni, Wodzisława Śląskiego, Dąbrowy Górniczej, Marcinkowa, Wejherowa, Torunia, Gorzowa Wielkopolskiego, czy Elbląga. Na przybyłych gości czekały smakołyki, które zostały specjalnie przygotowane na tą okazję przez kucharzy z hotelu Courtyard. Cierpliwi robili kartki i ozdoby świąteczne, a inni jeździli na monocyklu w asyście mimów albo byli zamykani w ogromnych bańkach mydlanych. Naturalnie, na wszystkich milusińskich czekały prezenty i pamiątkowe zdjęcie na kolanach św. Mikołaja.

W poniedziałek, 16 grudnia już po raz drugi Mikołajki z Fantazją odbyły się również w warszawskim hotelu Renaissance. Na spotkanie przybyło 100 nieco starszych podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja, gdzie czekała na nich elegancka, serwowana kolacja. Gwiazdą wieczoru, a jednocześnie prowadzącym był znakomity aktor – Jacek Kawalec, który śpiewająco poprowadził świąteczne spotkanie dla młodzieży. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło również spotkania ze Świętym Mikołajem, który obdarował podopiecznych fundacji świątecznymi podarunkami. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością i z pewnością w kolejnych latach hotele należące do Polskiego Holdingu Hotelowego również zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia.

 

 

Wszystkie dzieci bawiły się doskonale, czego dowodem są opinie, jakie otrzymaliśmy od rodziców podopiecznych fundacji, które cytujemy w całości:

Kochani, naprawdę nie ma słów, które mogłyby opisać radość Janka jaką przeżył podczas Mikołajek. Nasz synek był wprost zachwycony atmosferą jaka panowała na wydarzeniu. Ilość atrakcji, cudowna muzyka, światła i bajeczne postacie sprawiły, że Janek w pewnym momencie nie mógł złapać oddechu. Z całego serca dziękujemy za organizację tak fantastycznego wydarzenia, Wam wszystkim, każdemu z osobna. Nigdy Wam tego nie zapomnimy. Dziękuję  –  mama Janka.

W imieniu Małgosi i całej naszej rodziny, dziękujmy za ponowne zaproszenie na Mikołajki z Fantazją. Martynka wyczekiwała przyjazdu do Warszawy już od września. Codzienne pytała się, czy aby na pewno będzie mogła ponownie zobaczyć Świętego Mikołaja. Zastanawiała się, czy będzie mogła spróbować czekoladowego toru, przejechać się saniami Mikołaja i spotkać się z baśniowymi postaciami. Jako rodzic nie ma dla mnie niczego piękniejszego niż móc podarować swojemu dziecku tak cudowne doświadczenie. Ze łzami w oczach obserwowałam jak moja mała córeczka bawi się i uśmiecha co niemiara. Nie zawsze jest nam łatwo, ale dzięki takim ludziom jak Wy i Waszym inicjatywom, trzymamy się dzielnie i nie poddajemy się. Dziękuję, że jesteściemama Małgosi.