AKTUALNOŚCI

04-10-2022

Meble i sprzęt AGD dla ukraińskich rodzin

Do mieszkań w obwodzie lwowskim na Ukrainie trafią meble kuchenne i domowe oraz sprzęt AGD. Pomoc dla ukraińskich rodzin jest możliwa dzięki wspólnym działaniom Polskiego Holdingu Hotelowego, Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju, Fundacji Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych „Kaganek” oraz Ukraińskiego Stowarzyszenia Hoteli i Kurortów (UHRA).

– Nie ustajemy w pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Wspólnie z naszymi partnerami w Polsce – Fundacją PFR i Fundacją Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych „Kaganek” zorganizowaliśmy transport mebli domowych i kuchennych oraz sprzętu AGD, które trafią na Ukrainę. Dzięki współpracy z Ukraińskim Stowarzyszeniem Hoteli i Kurortów to wyposażenie zostanie przekazane do mieszkań w obwodzie lwowskim i będzie służyło ukraińskim rodzinom, które w trakcie wojny straciły dach nad głową. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę pomoc – razem możemy uczynić jeszcze więcej dobra – podkreślił Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Od początku wybuchu wojny na Ukrainie, Grupa PHH bardzo mocno zaangażowała się szereg działań pomocowych, m. in. udostępniła w swoich obiektach ponad 220 tys. noclegów dla Ukraińców. W sierpniu br. Polski Holding Hotelowy podpisał list intencyjny o współpracy z Lwowską Obwodową Administracją Wojskową i UHRA. W wyniku tych działań 13 tirów z pomocą humanitarną, wysłanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych, dotarło na Ukrainę. We wrześniu br. PHH podpisał listy intencyjne z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju, co pozwoliło na zwiększenie pomocy dla Ukraińców przebywających w Polsce, jak również tych, którzy pozostali na Ukrainie.

– W ramach akcji Fundacji PFR „Mieszkania dla uchodźców” do końca września w Krakowie mieszkało łącznie około 500 osób z Ukrainy objętych naszą pomocą, głównie kobiety i dzieci. Wszyscy znaleźli już nowe miejsce zakwaterowania lub wrócili do kraju, dlatego też meble i sprzęt AGD, z których korzystali, przekazaliśmy na Ukrainę, gdzie będą nadal służyć rodzinom uciekającym przed wojną. Cieszę się, że dzięki współpracy z naszym partnerem – Polskim Holdingiem Hotelowym oraz zaangażowaniu innych organizacji udało się rozszerzyć naszą akcję i sprawić, że możemy pomóc kolejnym osobom – zaznaczyła Magdalena Grzankowska, prezes Fundacji PFR

 

 Transport z wyposażeniem mieszkań na Ukrainę był możliwy dzięki zaangażowaniu Fundacji Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych „Kaganek”, która od początku wybuchu wojny na Ukrainie zorganizowała już 15 transportów pomocy humanitarnej. – Fundacja „Kaganek” dostarcza pomoc rzeczową bezpośrednio na teren Ukrainy. Zdołaliśmy zorganizować sprawnie działające połączenie transportowe, dzięki któremu nasze ładunki dowozimy bezpośrednio do Lwowa. Dzięki współpracy z przedsiębiorstwem naszego Fundatora tj. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych dysponujemy odpowiednimi możliwościami technicznymi, a naszym głównym partnerem i odbiorcą pomocy po stronie ukraińskiej jest Religijna Misja Caritas Spes Archidiecezji Lwowskiej. W ramach programu Solidarni dostarczyliśmy ponad 200 ton żywności, wózki widłowe, generatory prądu oraz zbiorniki na paliwo. W miarę możliwości wspieramy inne instytucje, a także projekty, które dotyczą niesienia pomocy dla narodu ukraińskiego – poinformowała Małgorzata Gawęcka, prezes Fundacji Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych „Kaganek”

– Każda pomoc jest dla nas bardzo ważna. Tym razem pomoc w postaci mebli, materaców i sprzętu AGD będzie przeznaczona do wyposażenia mieszkań dla naszych rodaków, którzy w wyniku wojny utracili podstawowe zabezpieczenie materialne do przetrwania. Dziękujemy wszystkim naszym partnerom z Polski za przekazaną pomoc humanitarną. Dziękujemy Polakom, że po raz kolejny wyciągnęli pomocną dłoń do Ukrainy – podkreślił Ivan Loun z UHRA.