AKTUALNOŚCI

26-09-2017

Jest już koncepcja hotelu przy lotnisku w Rzeszowie

Przedstawiciele spółki Chopin Airport Development oraz Intercontinental Hotels Group, właściciela marki Holiday Inn Express zaprezentowali dziś w Jasionce koncepcję wizualną hotelu przylotniskowego, którego budowa rozpocznie się w pierwszej połowie 2018 roku.

Wiadomo już, że 120-pokojowy obiekt, będzie jednym z najnowocześniejszych hoteli tej klasy w Europie. Ma służyć nie tylko pasażerom portu lotniczego, ale także klientom pobliskiej G2A Areny oraz licznym firmom ulokowanym w sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska.

– Chopin Airport Development jest doświadczonym operatorem i inwestorem hoteli przylotniskowych. Potencjał jaki widzimy w regionie daje nam podstawy sądzić, że nasza nowa inwestycja odniesie bardzo duży sukces.  Zaprezentowany w dniu dzisiejszym projekt hotelu Holiday Inn Express IV generacji jest wynikową wielomiesięcznej pracy i jesteśmy przekonani, że wpisze się w charakter tego miejsca – mówi Adam Pilczuk, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Chopin Airport Development. – Projekt jest odpowiedzią na potrzeby różnych grup podróżnych, a zwłaszcza osób które oczekują od hoteli dostępności do wszystkich najnowszych rozwiązań technologicznych oraz wspólnych przestrzeni, co ułatwia integrowanie się z innymi gośćmi. Zakładamy, że prężnie rozwijająca się regionalna strefa ekonomiczna, a także pobliskie Centrum Kongresowe G2A Arena będą silnymi generatorami popytu na usługi naszego hotelu, którego oferta i design odpowiadać będą wymogom gości biznesowych. Inwestycja przy rzeszowskim lotnisku będzie ósmym hotelem w portfolio spółki.

 

– Bardzo cieszymy się na kontynuację ekspansji sieci IHG na polskim rynku we współpracy z tak solidnym partnerem, jakim jest Chopin Airport Development – deklaruje Miguel Martins, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Polsce, Intercontinental Hotels Group.

Elewacja budynku w co najmniej 30 procentach zostanie wykonana ze szkła. Podcięcie hotelu na parterze powoli stworzyć efekt głębi oraz przytulnego wnętrza, przyciągającego uwagę zarówno pasażerów jak i osób podróżujące samochodem. Dodatkową ozdobą elewacji będą glify okienne w kolorach marki – niebieskim oraz zielnym. W strefie zewnętrznej powstanie przestrzeń rekreacyjna z uporządkowaną zielenią oraz betonowo – drewnianymi ławkami. Pokoje hotelowe zostaną ozdobione artystycznymi wykładzinami oraz fototapetami. Wystrój hotelowych wnętrz wzbogacą drewniane dodatki, a połączenie metalicznych szarości i jasnego drewna podkreśli nowoczesny wizerunek. Całość zostanie dopełniona przez podwieszone sufity i elementy w czarnym kolorze oraz dekoracyjne oświetlenie.

W portfolio spółki znajdują się obecnie hotele Coutyard by Marriott Warsaw Airport, Hampton by Hilton Warsaw Airport, Hampton by Hilton Gdańsk Airport oraz Best Western Hotel Jurata. W ciągu najbliższych dwóch lat uruchomi Renaissance Warsaw Airport Hotel przy Lotnisku Chopina w Warszwie, dwa hotele marki Moxy przy lotniskach w Katowicach-Pyrzowicach oraz Poznaniu-Ławicy oraz hotel Holiday Inn Express przy lotnisku w Rzeszowie-Jasionce.