AKTUALNOŚCI

16-11-2018

Konkurs „Piękna Nasza Niepodległa” rozstrzygnięty

11 listopada wszyscy żyliśmy 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedną z form uczczenia tego wydarzenia przez Polską Organizację Turystyczną był konkurs fotograficzny „Piękna Nasza Niepodległa”. Lista zwycięzców dostępna jest w serwisie Instagram na profilu @polska.travel. Współorganizatorami konkursu byli Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Chopin Airport Development.

Celem konkursu było pokazanie pięknej, wolnej i niepodległej Polski za pomocą zdjęć. Uczestnicy zabawy zaprezentowali miejsca, w których czują się szczęśliwi i w których najchętniej spędzają wolny czas – miejsca, które ich zachwycają.

– Niezmiernie się cieszę, że do konkursu zgłoszono ponad 1200 zdjęć. Wszystkie były wyjątkowe i bardzo trudno było nam wybrać pierwszą trójkę. Zależało nam na tym, żeby Polacy pokazali, za co kochają swój kraj i z czego są najbardziej dumni. Odzyskanie niepodległości jest jednym z najważniejszych wydarzeń historycznych naszego kraju. Dlatego postanowiliśmy, że konkurs będzie organizowany co roku, z okazji obchodów 11 listopada – mówi Agnieszka Jędrzejczyk, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, a także przewodnicząca komisji oceniającej nadesłane zdjęcia.

– Serdecznie dziękuję za udział wszystkim uczestnikom konkursu „Piękna Nasza Niepodległa”. Wspólnie pokazaliśmy Polskę, taką jaką jest – z pięknymi krajobrazami, zachwycającymi zabytkami
i szczęśliwymi mieszkańcami – mówi Ewa Pawlak-Lewandowska, dyrektor Departamentu Turystyki
w Ministerstwie Sportu i Turystyki, członek komisji konkursowej.

– Cieszymy się, że jako Polacy mamy tak wiele powód do dumy. Możemy pochwalić się niezwykłymi krajobrazami zarówno górskimi, morskimi jak i z Warmii i Mazur. Dowodem na to są liczne zdjęcia, które zostały zgłoszone do konkursu „Piękna Nasza Niepodległa”. Dzięki temu udało się z jednej strony pokazać wyjątkowe i często jeszcze nieodkryte miejsca w naszej ojczyźnie, a z drugiej strony przyczynić się do promocji Polski zarówno w kraju, jak i wśród zagranicznych turystów – podkreśla Magdalena Szefernaker, kierownik ds. komunikacji i PR Chopin Airport Development, członek komisji konkursowej.

W konkursie nagrodzono 10 użytkowników serwisu Instagram. Nagrody zostały ufundowane przez Chopin Airport Development i Polską Organizację Turystyczną:

  1. miejsce – weekendowy pobyt (2 doby) ze śniadaniem dla dwóch osób w BEST Western Hotel Jurata + Voucher do strefy SPA na wybrany zabieg dla dwóch osób,
  2. miejsce – weekendowy pobyt (2 doby) ze śniadaniem dla dwóch osób w hotelu Renaissance Warsaw Airport Hotel,
  3. miejsce – weekendowy pobyt (2 doby) ze śniadaniem dla dwóch osób w hotelu Courtyard by Marriott,

Nagrody za zajęcie miejsc od 4 do 10 – nocleg ze śniadaniem dla dwóch osób w obiektach (hotel, pensjonat) na terenie Polski.

Zobacz zdjęcia, które zwyciężyły i sprawdź listę laureatów konkursu:

https://www.instagram.com/p/BqPKAQxFh2l/