AKTUALNOŚCI

23-11-2023

Konferencja CPK w hotelu Renaissance

W Renaissance Warsaw Airport Hotel odbywa się dwudniowa konferencja „Lotniska hubowe i ich regiony. Synergia kluczem do sukcesu” organizowana przez Centralny Port Komunikacyjny.

– Powstanie Polskiego Holdingu Hotelowego łączy się bezpośrednio z wizją powstania CPK. Nasza firma liczy 25 lat, ale prawdziwy boom w naszym rozwoju nastąpił w 2019 r., gdy został powołany Polski Holding Hotelowy jako jedna z możliwych dźwigni budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ze względu na nasze doświadczenia przylotniskowe, oprócz rzeczywistej wartości kapitałowej, będziemy wspierać ten projekt między innymi w obszarze Airport City i budowy infrastruktury hotelowej działającej w obrębie CPK. Warto podkreślić, że zgodnie z planami od momentu powstania Polskiego Holdingu Hotelowego pomimo kryzysu covidowego byliśmy w stanie zwiększyć trzykrotnie swoją wartość. W 2018 r. nasza spółka wyceniana była na 717 mln zł, a już dzisiaj jej wartość wynosi 2,2 mld zł. Natomiast wraz z realizowaną strategią rozwoju całej Grupy PHH i planowanym zakończeniem naszych inwestycji w 2028 r. jej wycena wzrośnie do 3,5 mld zł – podkreślił Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego inauguracji wydarzenia.

Konferencja składa się z sześciu sesji dotyczących takich obszarów, jak:

– rozwój gospodarczy,

– współpraca władz lokalnych z inwestorem,

– studia przypadków i wielu innych.

W pierwszym panelu dyskusyjnym „Gospodarka regionów lotniskowych” wzięła udział Aleksandra Matuszewska, dyrektor Pionu Rozwoju PHH.

Uczestnikami konferencji są krajowi i międzynarodowi eksperci w dziedzinie sektora lotniczego, rozwoju lokalnego oraz spraw samorządowych.