AKTUALNOŚCI

03-11-2023

Jest zabezpieczenie w sprawie PHH przeciwko Gazecie Wyborczej

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał zabezpieczenie w sprawie, którą Polski Holding Hotelowy wytoczył Gazecie Wyborczej i red. Wojciechowi Czuchnowskiemu. Zgodnie z nim GW ma zamieścić wzmiankę o toczącym się postępowaniu o ochronę dóbr osobistych. Udzielając zabezpieczenia sąd uznał, że rozpowszechniane treści dotyczące nielegalnej inwigilacji w hotelach PHH mogą być nieprawdziwe.

W sprawie przeciwko Agora S.A i red. Wojciechowi Czuchnowskiemu, Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie, na mocy którego udzielił spółce PHH i jej prezesowi,Gheorghe Marianowi Cristescu zabezpieczenia ich roszczeń o naruszenie dobrego imienia.

Zgodnie z postanowieniem sądu Gazeta Wyborcza ma zamieścić nad artykułem „Hotele na podsłuchu. „Wyborcza” ujawnia, jak służby PiS śledzą opozycję”, opublikowanym w kwietniu br. w wydaniu elektronicznym GW, wzmiankę o treści:

„Treść poniższego artykułu może zawierać nieprawdziwe informacje oraz bezprawnie naruszać dobra osobiste Polskiego Holdingu Hotelowego sp. z o.o. oraz Gheorghe Mariana Cristescu – Prezesa Zarządu PHH. W tej sprawie toczy się postępowanie sądowe”.
Informacja ma być umieszczona na czas toczącego się postępowania lub tak długo jak dany artykuł znajduje się w serwisie internetowym GW, w sposób szczegółowo wskazany w postanowieniu.