AKTUALNOŚCI

09-10-2017

Hotel skazany na sukces

Została podpisana umowa franczyzowa pomiędzy Chopin Airport Development a Marriott International, zawierająca szczegóły dotyczące inwestycji CAD przy lotnisku w Poznaniu–Ławicy.

Hotel Moxy przy lotnisku w Poznaniu-Ławicy przyjmie pierwszych gości pod koniec 2019 roku. Będzie dysponować zapleczem gastronomicznym, salą spotkań oraz parkingiem na 84 auta. To drugi hotel Moxy w portfolio Chopin Airport Development. Spółka już w lutym podpisała umowę z Portem Lotniczym Poznań Ławica na dzierżawę  gruntu pod budowę hotelu na terenie poznańskiego portu lotniczego.

Planowany hotel, który działać będzie pod lifestylową marką Moxy, należącą do grupy Marriott International, oferować będzie 120 pokoi. Rozpoczęcie funkcjonowania hotelu zaplanowano na IV kwartał 2019 roku.

W imieniu Spółki Marriott umowę podpisał Janusz Mitulski, dyrektor rozwoju na Europę Środkowo-Wschodnią i Kraje Bałtyckie. Ze strony CAD umowę podpisał Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Chopin Airport Development.

Hotel odpowie na potrzeby Poznania

– To będzie pierwszy hotel Moxy w Poznaniu – mówi Gheorghe Marian Cristescu. – Będzie to hotel bardzo dobrze usytuowany względem zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego tego miasta. Nie mogliśmy myśleć o lepszej lokalizacji, a zwłaszcza, że jesteśmy spółką inwestującą w hotele właśnie przy lotniskach. W Poznaniu zdecydowaliśmy się na tę markę,  bo to brand dostosowany do miasta promującego się jako innowacyjne i otwarte na młodych ludzi. Sieć Marriott to lider na rynku hotelarskim. Stąd hotel w standardzie tej sieci, który w swoich rozwiązaniach projektanckich nawiąże do młodości ale także do tradycji Poznania.

 

 

Marka Moxy jest odpowiedzią Marriott na potrzeby generacji Y: designerska, rozbawiona i przystępna. W hotelu jest ekstremalnie szybkie Wifi, bar otwarty 24/7, gry planszowe, przekąski, energetyczna muzyka i duże ekrany TV w pokojach – przystosowane do podłączenia treści online i gier. Zespół dba nie tylko o właściwą obsługę, ale również tworzy klimat hotelu i jego autentyczność w oczach odbiorców – ludzi urodzonych pomiędzy 1980 a 1999 rokiem, którzy wyrośli na grach komputerowych i nie pamiętają świata bez internetu. W 2030 roku będzie ich około 78 miliomów, ale już teraz podróżują biznesowo. Dla nich praca jest inspiracją, okazją do nawiązania nowych relacji i znajomości. To osoby, które w podróży, w tym służbowej, szukają okazji do zabawy i  autentycznie lokalnego doświadczenia.

W lobby będzie witać gości duży stół – modny aktualnie  „Communal table”. Centralnym punktem parterowej części hotelu będzie wyspa barowa. To miejsce będzie przyciągało zarówno chcących popracować, odpocząć, porozmawiać, a także załatwić hotelowe formalności czy wypocząć przy drinku.

Dynamiczne inwestycje

Spółka Chopin Airport Development jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. 100 proc. udziałów spółki należy do Grupy Kapitałowej PPL (dotychczas Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze). W portfolio spółki znajdują się hotele przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku. W fazie budowy znajduje się m.in. inwestycja przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, gdzie pod koniec 2018 roku spółka planuje otworzyć hotel Moxy. Niedługo zostanie otwarty należący do Spółki hotel Renaissance Warsaw Airport Hotel, marki również należącej do Marriott International, pierwszy pięciogwiazdkowy hotel przylotniskowy w Polsce.

Chopin Airport Development ma w swoim portfolio również hotel wypoczynkowy – Best Western Hotel Jurata na Półwyspie Helskim. W planach zaś budowę hotelu Holiday Inn Express przy lotnisku w Rzeszowie-Jasionce. To brand należący do InterContinental Hotels Group.