AKTUALNOŚCI

16-04-2019

Hotel Moxy w Poznaniu to połączenie tradycji regionu i nowoczesności

Hotel Moxy Poznań, inwestycja realizowana przez Polski Holding Hotelowy (PHH), przy Porcie Lotniczym Poznań-Ławica może pochwalić się nowo opracowanymi pokojami wzorcowymi. Pomieszczenia zaprojektowała pracownia Emkaa Architekci, odpowiedzialna za tę aranżację.

Charakter projektowanych wnętrz odnosi się bezpośrednio do tradycji regionu, która jest nieodłącznie związana z browarnictwem i przemysłem ciężkim. Jedną z kluczowych inspiracji dla architektów stała się Fabryka Pojazdów Szynowych im. Henryka Cegielskiego w Poznaniu, dzięki czemu wzorcowe wnętrza hotelu zyskały industrialny rys. W pokojach hotelowych można zauważyć wyraźne nawiązanie do tego typu estetyki. W przedsionku znajduje się energetyczna grafika z motywem poznańskich koziołków oraz klatki schodowej „Okrąglaka” – byłego domu towarowego który jest zlokalizowany w centrum miasta. Charakterystycznym akcentem wystroju są przygotowane na specjalne zamówienie wieszaki,  wytworzone z zaworów technicznych, a także oryginalna zabudowa meblowa, która jest wykonana z żeliwnych rur hydraulicznych. Podobne,  spersonalizowane elementy znajdziemy również w łazience, a także w głównej części pokoju hotelowego. Całość stanowi spójną i atrakcyjną koncepcję, pozostającą w zgodzie z misją marki Moxy i aktualnymi trendami dekoratorskimi.

Hotel Moxy Poznań o powierzchni całkowitej ponad 5,3 tys. mkw. będzie oferował 120 pokoi, dysponował zapleczem gastronomicznym, salą spotkań, fitness clubem oraz parkingiem na 89 miejsc. Ponadto inwestycja będzie idealnie zlokalizowana pod kątem zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego Poznania. Charakter marki Moxy jest dostosowany do miasta, które promuje się jako innowacyjne i otwarte na młodych ludzi. Hotel w standardzie sieci Marriott w swoich rozwiązaniach projektanckich, będzie bezpośrednio nawiązywał równocześnie do młodości, a także tradycji tego miejsca.

Marka Moxy jest odpowiedzią sieci Marriott na potrzeby pokolenia Y. tzw. milenialsów. W hotelach tej marki znajdziemy Wi-fi o dużej przepustowości, otwarty bar 24/7, czy gry planszowe. Elementem charakterystycznym jest również energetyczna muzyka oraz duże ekrany TV w pokojach – przystosowane do treści online i gier. Zespół dba nie tylko o właściwą obsługę, ale również tworzy klimat hotelu i jednocześnie jego autentyczność w oczach gości. Dla generacji Y praca jest inspiracją, okazją do nawiązywania nowych relacji, dlatego też lifesyle’owy charakter hoteli Moxy odpowiada ich potrzebom.

Powstająca inwestycja jest drugim hotelem Moxy w portfolio Polskiego Holdingu Hotelowego. Spółka w lutym 2017 r. podpisała umowę z Portem Lotniczym Poznań Ławica na dzierżawę gruntu pod budowę hotelu na terenie poznańskiego portu. Hotel Moxy w Poznaniu przyjmie pierwszych gości jeszcze w tym roku.