AKTUALNOŚCI

14-12-2021

Grupa PHH włącza się w świąteczną pomoc

Grupa Polskiego Holdingu Hotelowego, tradycyjnie już w okresie przedświątecznym, włączyła się w szereg działań charytatywnych. Pracownicy holdingu w tym roku wsparli m. in. akcję Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce – Listy do św. Mikołaja rekordową liczbą 150 paczek oraz ponownie od czasu pandemii zorganizowali spotkanie Mikołajkowe dla podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

Listy do Świętego Mikołaja

To już drugi rok w czasie pandemii koronawirusa, kiedy PHH uczestniczył w Akcji Mikołaj na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Pracownicy holdingu z 11 oddziałów spółki spełnili ponad 150 najskrytszych marzeń dzieci z wiosek w Karlinie. Była to rekordowa liczba prezentów – w stosunku do lat poprzednich. Z kolei załoga Moxy Katowice Airport zrealizowała 28 listów do świętego Mikołaja, dzięki czemu dzieci z Domu Dziecka w Sarnowie otrzymają świąteczne prezenty.

– Dla nas działania w zakresie szeroko pojętej odpowiedzialności społecznej są niezwykle ważne. Pokazują to również nasi pracownicy, którzy bez względu na trudny czas w branży hotelarskiej, w dalszym ciągu angażują się w pomoc potrzebującym. W tym roku, jeszcze liczniej niż w latach poprzednich, przekazaliśmy rekordową liczbę paczek dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Udało nam się również wznowić organizację zabawy Mikołajkowej dla podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja w hotelu Courtyard.  To dla nas niezwykle ważne, że w ten sposób możemy sprawić radość dzieciom, które tego najbardziej potrzebują – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Fundacja Dziecięca Fantazja

Pracownicy PHH z dwóch hoteli, zlokalizowanych przy Lotnisku Chopina, włączyli się w organizację dwóch świątecznych wydarzeń, organizowanych przez Fundację Dziecięca Fantazja. Cukiernicy z Renaissance Warsaw Airport Hotel upiekli ponad tysiąc pierniczków dla Fundacji Dziecięca Fantazja. Przy dekoracji i pakowaniu pierniczków pomagali uczniowie klas cukierniczych z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. E. Pijanowskiego w Warszawie. Cała akcja odbyła się pod hasłem: „Dzieci Dzieciom”.

 

Natomiast w Courtyard by Marriott Warsaw Airport Hotel, ponownie po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, odbyło się kameralne spotkanie z Mikołajem „Gwiazdka z Fantazją”. Ze względu na COVID-19 tegoroczna edycja odbyła się w okrojonym składzie i w reżimie sanitarnym. W wydarzeniu wzięli udział podopieczni Fundacji Dziecięca Fantazja wraz z opiekunami – łącznie 137 osób. Na przybyłych gości czekały smakołyki, które na tę okazję zostały specjalnie przygotowane przez kucharzy z hotelu Courtyard. Dzieci miały zapewnione atrakcje, m. in. warsztaty ozdób świątecznych, jazdę na monocyklu w asyście mimów, pokazy sztuczek magicznych, a także nauka tworzenia zwierzątek z balonów. Kulminacyjnym punktem programu było oczywiście spotkanie ze Św. Mikołajem w magicznej grocie. Naturalnie, na wszystkich milusińskich czekały prezenty i pamiątkowe zdjęcie.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni, że pomimo pandemii, Polski Holding Hotelowy zgodził się gościć podopiecznych naszej fundacji w hotelu Courtyard. Dzieci były zachwycone atmosferą jaka panowała na wydarzeniu. Wspaniałe atrakcje, cudowna muzyka, światła i bajeczne postacie sprawiły, że były to dla nich niezapomniane, magiczne chwile. Z całego serca dziękujemy za organizację tak fantastycznego wydarzenia – dodała Kamila Rybicka, prezes Fundacji Dziecięca Fantazja. 

160 świątecznych paczek dla kombatantów

W ubiegłą sobotę w Regent Warsaw Hotel zostało przygotowanych 160 świątecznych paczek dla kombatantów z całej Polski. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej – SZPAK, które kolejny już raz współpracuje z hotelem w ramach działań CSR. W przygotowaniu paczek wzięli udział członkowie stowarzyszenia, harcerze, kickboxerzy, wolontariusze i pracownicy hotelu.

Kartki SOS Wioski Dziecięce

Ponadto, Polski Holding Hotelowy zakupił 156 kartek świątecznych w sklepie Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, które trafiły do podmiotów współpracujących z holdingiem. Dzięki temu środki finansowe, które dotychczas zwyczajowo były przeznaczone przez PHH na zakup świątecznych upominków dla partnerów biznesowych, w całości zostały przekazane na rzecz podopiecznych stowarzyszenia.