AKTUALNOŚCI

27-09-2022

Grupa PHH Tuzem Polskiego Biznesu

Grupa PHH otrzymała nagrodę Innowatora Wprost w kategorii Tuzy Polskiego Biznesu. Nagrodę odebrał prezes PHH, Gheorghe Marian Cristescu podczas Gali Innowatory 2022 Tygodnika Wprost, która odbyła się w Renaissance Warsaw Airport Hotel.

Grupa Polski Holding Hotelowy jest jednym z największych graczy na rynku hotelowym w Polsce. W ostatnim roku – pomimo wielu przeszkód, wynikających z kryzysu pandemicznego i zamknięcia hoteli oraz wybuchu wojny na Ukrainie – dokonała spektakularnego rozwoju, powiększając dwukrotnie swoje portfolio. Do grupy zostało włączonych 27 obiektów. Uwagę zespołu redakcji zwrócił również dynamiczny rozwój grupy PHH, która prowadzi ok. 30 procesów inwestycyjnych, znajdujących się na różnych etapach zaawansowania. Obecnie w grupie znajdują się 54 hotele i obiekty z blisko 6 tysiącami pokoi.

 

Firma zaangażowana jest również w szereg działań społecznej odpowiedzialności biznesu. Warto przypomnieć chociażby powołanie Fundacji Hotele dla Medyków czy podjęcie licznych działań w walce z COVID, za co została uhonorowana przez „Wprost” nagrodę specjalną „Za działalność społeczną i pomoc w dobie koronawirusa”. Grupa PHH zaangażowała się również w pomoc dla Ukrainy – od początku wybuchu wojny udostępniła w swoich hotelach i obiektach 200 tys. noclegów dla naszych braci zza wschodniej granicy, zorganizowała ogólnopolskie Śniadanie Wielkanocne, w którym wzięło udział 20 tys. Ukraińców.

Rozwój Grupy PHH to zapewne niespotykana w ostatnim czasie tak wielka rewolucja na rynku hotelowym w Polsce, mająca niewątpliwie wpływ na rozwój całej branży turystycznej w naszym kraju. To także przykład spółki skarbu państwa, która potrafi pokonywać przeszkody, skutecznie kontynuując swoją strategię rozwoju, nie zapominając przy tym o prowadzeniu biznesu odpowiedzialnego społecznie.