AKTUALNOŚCI

08-06-2018

Global Day of Discovery w warszawskim Renaissance

GDOD to event organizowany przez wszystkie hotele marki Renaissance, należącej do największej sieci hotelarskiej na świecie – Marriott International, w trakcie którego goście mają okazję poznać lokalną kulturę i kuchnię. W wydarzeniu wzięło udział około 200 osób. Kolejna edycja GDOD odbędzie się już za rok!

Tematem pierwszego Global Day of Discovery, który odbył się w Renaissance Warsaw Airport Hotel, była „Warszawa lat 60 – tych”. – Wierzymy, że każdy pobyt w hotelu Renaissance to okazja, by doświadczyć czegoś nowego, dlatego też spotykamy się podczas Global Day of Discovery, by rozbudzić Państwa ciekawość, wyobraźnię i zmysły – powiedział na rozpoczęcie wydarzenia Dariusz Oleksiak, Dyrektor Generalny Renaissance Warsaw Airport Hotel. – I chociaż jesteśmy częścią globalnej sieci Marriott, to w naszych wnętrzach znajdą Państwo wiele motywów polskiego designu, modernizmu lat 50. i 60., a w 225 pokojach i apartamentach można zobaczyć grafiki z Polskiej Szkoły Plakatu. Jak zaznaczył dyrektor hotelu, wpływy lotnictwa zauważyć można także w Restauracji Challenge ’32, która nazwę otrzymała na pamiątką wyjątkowego zwycięstwa Żwirki i Wigury w zawodach lotniczych Challenge.
Wszystkie osoby biorące udział w evencie mogły poznać regionalne smaki w niebanalnej odsłonie, posłuchać lokalnych artystów na żywo i zainspirować się warszawską atmosferą sprzed 50 lat. Przez cały dzień dla gości przygotowane były niecodzienne rozrywki – chill-out w ogródku, Spa For You z możliwością odprężenia się przed wieczornym dancingiem czy zwiedzanie Warszawy z pokładu oldschool’owych Nysek.

Wszystkie osoby biorące udział w evencie mogły poznać regionalne smaki w niebanalnej odsłonie, posłuchać lokalnych artystów na żywo i zainspirować się warszawską atmosferą sprzed 50 lat. Przez cały dzień dla gości przygotowane były niecodzienne rozrywki – chill-out w ogródku, mini masaże Spa For You z możliwością odprężenia się przed wieczornym dancingiem czy zwiedzanie Warszawy z pokładu oldschool’owych Nysek.

W wieczornej części GDOD zaproszeni goście mogli skorzystać z Bar Ritual i zobaczyć pokaz wirtuozerii hotelowych barmanów, zatańczyć przy piosenkach dawnej Warszawy, wykonywanych przez Warszawską Orkiestrę Sentymentalną, a także przygotować własną tabliczkę czekolady pod okiem mistrza z Manufaktury Czekolady.

Warszawska odsłona GDOD cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a także zyskała przychylność i uznanie wśród przybyłych gości. Global Day of Discovery to wydarzenie, które na stałe wpisze się do kalendarza imprez kulturalnych Warszawy. Kolejna edycja GDOD odbędzie się już w przyszłym roku.