AKTUALNOŚCI

05-12-2018

Gheorghe Marian Cristescu Człowiekim Roku miesięcznika „Hotelarz”

Gheorghe Marian Cristescu, prezes spółki Chopin Airport Development, został laureatem Nagrody Specjalnej „Człowiek Roku 2018” w V edycji konkursu „Hotelarz Roku”, organizowanego przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz”. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpiło podczas gali towarzyszącej konferencji Hotel Trends Poland&CEE, która odbyła się w dniach 26-27 listopada br.

Cristescu zarządza spółką Chopin Airport Development od 2016 roku. Przez ten czas spółka podwoiła swój stan posiadania. Przed dwoma laty CAD był operatorem czterech hoteli z ponad 500 pokojami – Courtyard by Marriott i Hampton by Hilton przy Okęciu, Hampton by Hilton przy lotnisku w Gdańsku i Best Western w Juracie. Obecnie CAD jest właścicielem i operatorem 8 obiektów dysponujących łącznie 1 143 pokojami.

Tylko w tym roku spółka doprowadziła do otwarcia budowanego od 2012 roku, pięciogwiazdkowego, 225 pokojowego hotelu Renaissance przy warszawskim lotnisku Chopina, oraz pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej 100-pokojowego hotelu Moxy w Katowicach-Pyrzowicach, a także kupiła 195-pokojowy hotel Golden Tulip Gdańsk i 110-pkojowy Golden Tulip Międzyzdroje. W październiku tego roku spółka kierowana przez Cristescu wygrała także konkurs na zarządzanie kompleksem hoteli Moxy oraz Residence Inn powstającym na warszawskim Mokotowie, a budowanym przez PHN

W ostatnich dwóch latach Chopin Airport Development podpisał także umowy franczyzowe z międzynarodowymi podmiotami i rozpoczął budowę hoteli Moxy w Poznaniu i Holiday Inn Express w Rzeszowie.
Cristescu jest także przewodniczącym Społecznej Rady Turystyki, przy Ministrze Sportu i Turystyki, której zadaniem jest opiniowanie i formułowanie stanowisk w sprawach dotyczących propozycji systemowych rozwiązań w turystyce, w tym m.in. opracowywanie kierunków rozwoju turystyki.

Gheorghe Marian Cristescu rozpoczął swoją przygodę z hotelarstwem ponad 20 lat temu. Zanim dołączył do Chopin Airport Development, zdobywał doświadczenie zawodowe w polskich oraz międzynarodowych firmach, w tym przez 3 lata w sieci Radisson, przez ponad 10 lat w Accor Hotels, a następnie w Best Western. W lutym 2015 r. objął stanowisko Dyrektora na Polskę i Kraje Bałtyckie w ramach struktur Best Western International.

Jest m.in. laureatem nagrody „Osobowość Roku 2012” przyznawanej przez magazyn „Hotelarz”, zwycięzcą plebiscytu Prime Property Prize 2012 w kategorii „Człowiek Roku”, został także mianowany „Hotelarzem Roku 2013” przez portal HRS. Jako niekwestionowany lider i specjalista rynku hotelarskiego w Polsce, regularnie występuje jako panelista na najważniejszych wydarzeniach branżowych.