AKTUALNOŚCI

28-09-2023

Druga edycja Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki

W dniach 26-28 września w Zakopanem odbywa się druga edycja Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki. Jednym z wydarzeń kongresu były obchody Światowego Dnia Turystyki, podczas których przedstawiciele środowiska turystycznego rozmawiali o aktualnych tematach dotyczących turystyki zrównoważonej, innowacji czy coraz popularniejszej turystyki kulinarnej, dzięki której można skutecznie promować regiony.

W jednym z paneli tematycznych wziął udział Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego. W debacie pt. „Dostępność komunikacyjna i innowacyjne rozwiązania jako kluczowy czynnik rozwoju turystyki na podstawie przykładów z subregionów” prezes PHH podkreślił ważną rolę hoteli w rozwoju turystyki, jak również w rozwoju całego kraju. Zaznaczył jak ważna jest symbioza pomiędzy hotelami przylotniskowymi – wśród których PHH jest zdecydowanym liderem – z lotniskami i narodowym przewoźnikiem, jakim jest LOT. – Dobrze przygotowana baza hotelowa to również bardzo ważny komponent całej infrastruktury państwa w przyciąganiu i organizacji dużych imprez sportowych, jak chociażby ogłoszonych właśnie mistrzostw świata w siatkówce, które odbędą się w Polsce w 2027 r. czy być może w przyszłości letnich igrzysk olimpijskich. Bez znakomitej bazy hotelowej jaką posiada Polska nie bylibyśmy taką atrakcyjną destynacją turystyczną, jak również biznesową – dodał Cristescu.

Na zakończenie obchodów Światowego Dnia Turystyki, odbyła się wieczorna gala, podczas której wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Gut-Mostowy uhonorował osoby zasłużone dla turystyki. Odznaczenie otrzymał między innymi Daniel Puciato, członek zarządu ds. handlowych PHH.