AKTUALNOŚCI

03-06-2022

Cristescu ponownie wybrany na prezesa zarządu PHH

Rada Nadzorcza spółki PHH wybrała Gheorghe Mariana Cristescu na prezesa spółki Polskiego Holdingu Hotelowego na kolejną, trzyletnią kadencję. Cristescu pełni nieprzerwanie tę funkcję od 2016 r. i dalej będzie kontynuował rozwój całej grupy PHH.

Gheorghe Marian Cristescu rozpoczął swoją przygodę z hotelarstwem ponad 25 lat temu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w polskich oraz międzynarodowych sieciach hotelarskich: Radisson, Accor Hotels czy Best Western. Od kwietnia 2016 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego (wcześniej Chopin Airport Development). Celem spółki jest konsolidacja zarządzania obiektami hotelowymi, należącymi do Skarbu Państwa, w ramach grupy PHH, która jest jednym z największych graczy na rynku hotelowym w Polsce. Obecnie w grupie znajduje się 10 spółek z 54 obiektami i blisko 6 tysiącami pokoi. W skład grupy PHH wchodzi Polski Holding Hotelowy, PHH Hotele, Gliwicka Agencja Turystyczna, Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych, PHN Property Management, Przedsiębiorstwo Usługowe Holtur, Interferie, Interferie Medical SPA, Geovita i Elbest. Jako franczyzobiorca współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi – Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group.

 

Gheorghe Marian Cristescu w 2020 r. został uhonorowany nagrodą Grand Prix MT Targi Polska jako dowód wdzięczności za wieloletnią współpracę i wsparcie dla branży turystycznej oraz wyróżniony odznaką honorową za wybitne zasługi dla Polskiej Izby Turystyki. W 2019 r. uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej, Andrzeja Dudę, a także otrzymał odznakę honorową „Za zasługi dla Turystyki” nadawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Został trzykrotnie laureatem nagrody specjalnej „Człowiek Roku” przyznawanej przez miesięcznik „Hotelarz” w 2012, 2018 i 2020 r., natomiast w 2021 r. został uhonorowany nagrodą Hotelarza Dziesięciolecia. Ponadto, co roku znajduje się w czołówce listy „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce” magazynu Wasza Turystyka, zdobywając w 2021 r. drugie miejsce w rankingu.

Wraz z upływem kadencji zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, zakończy się również kadencja członka zarządu PHH, którą od stycznia 2022 r. pełni Zbigniew Gryglas. Rada Nadzorcza spółki wybrała ponownie Zbigniewa Gryglasa na kolejną kadencję i powierzyła mu funkcję członka zarządu ds. zrównoważonego rozwoju. Nowa kadencja zarządu PHH rozpocznie się z dniem następującym po odbyciu Zgromadzenia Wspólników zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za 2021 r.