AKTUALNOŚCI

20-12-2018

Chopin Airport Development spełnia świąteczne marzenia dzieci

Pracownicy Chopin Airport Development (CAD) w tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, włączyli się w różne charytatywne działania i inicjatywy, po to, by spełnić świąteczne marzenia dzieci. W tym roku wzięli udział m.in. w akcji Listy do św. Mikołaja, Mikołajki z Fantazją, a także wsparli akcję „Szlachetna Paczka”.

– Dla Chopin Airport Development i naszych hoteli działania w zakresie szeroko pojętej odpowiedzialności społecznej są bardzo istotne. Zwłaszcza w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia nasi pracownicy angażują się w szereg akcji charytatywnych. Tym bardziej cieszy nas to, że często inicjatywa tych działań wychodzi od samych pracowników, co świadczy o ich wielkiej wrażliwości i chęci pomagania innym. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób możemy sprawić radość dzieciom, które w szczególny sposób zostały doświadczone przez los – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development.

Listy do św. Mikołaja

Tradycyjnie już od kilka lat hotel Courtyard by Marriott włącza się w akcję Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce – Listy do św. Mikołaja. Celem tej inicjatywy jest spełnienie świątecznych marzeń dzieci z biednych rodzin, które napisały list do św. Mikołaja. W tym roku do akcji przystąpili również pracownicy spółki Chopin Airport Development oraz warszawskiego hotelu Renaissance. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się przygotować prezenty dla blisko 50 dzieci. Dodatkowo w hotelu Courtyard odbyła się sprzedaż prac świątecznych dzieci z SOS Wioski Dziecięce. Pieniądze zebrane w ten sposób zostaną przekazane organizacji na wsparcie podopiecznych. Inną, ciekawą inicjatywą było Magiczne Spotkanie Mikołajkowe, które odbyło się na początku grudnia w hotelu Renaissance. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z Domu Dziecka w Równem koło Warszawy, którym przez cały rok opiekuje się hotel Courtyard. Na dzieci czekało wiele niespodzianek – między innymi kącik malucha, magiczny pokaz iluzji, zabawy, quizy i konkursy na temat świąt i zwyczajów bożonarodzeniowych. Kulminacyjnym punktem wydarzenia było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który każdemu dziecku osobiście wręczył prezent. Był to czas świetnej zabawy, który z pewnością zostanie zapamiętany na długo przez wszystkich uczestników tego wydarzenia.

Mikołajki z Fantazją

Hotele należące do CAD włączyły się również w organizację corocznej inicjatywy Fundacji Dziecięca Fantazja – Mikołajki z Fantazją. Fundacja od trzech lat organizuje tego typu imprezy dla dzieci i od tego momentu intensywnie współpracuje w tym zakresie z hotelem Courtyard by Marriott. To wydarzenie na stałe wpisało się już w kalendarz corocznych imprez odbywających się w tym hotelu. W tym roku wzięło w nim udział ok. 300 dzieci terminalnie chorych i niepełnosprawnych, którzy przybyli z całej Polski wraz z opiekunami (m. in. ze Śląska i Centrum Zdrowia Dziecka). Po raz pierwszy Mikołajki z Fantazją odbyły się też w warszawskim hotelu Renaissance. Na spotkanie przybyło ok. 100 podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością i z pewnością w kolejnych latach hotele należące do CAD również zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia.

Golden Tulipy wspierają Szlachetną Paczkę

Grudzień to magiczny miesiąc obdarowywania i spełniania marzeń. W piękną inicjatywę „Szlachetna Paczka” włączyły się dwa nasze obiekty Golden Tulip w Gdańsku i Międzyzdrojach. Pracownicy Golden Tulip Międzyzdroje przygotowali 8 paczek ze środkami higienicznymi i żywnością dla swojej podopiecznej pani Anety. Dodatkowo zorganizowali zbiórkę pieniędzy na opał, który został zakupiony i przekazany p. Anecie. Podczas wizyty przekazano również ciepłą zimową odzież oraz obuwie. Podziękowań nie było końca. Pani Aneta nie kryła wzruszenia. Z kolei Golden Tulip Gdańsk przygotował paczkę dla pani Basi z Gdańska, która samotnie wychowuje chorego synka. Wszystkie ofiarowane przez pracowników rzeczy zostały zapakowane i zawiezione potrzebującej rodzinie.