AKTUALNOŚCI

02-08-2018

Chopin Airport Development dołącza do świętowania 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

Chopin Airport Development (CAD) dołączył do firm i instytucji, które uczestniczą w projekcie „Niepodległa”. By upamiętnić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, CAD przygotował baner o powierzchni ponad 400 m2, który zawisł dziś na szczytowej ścianie należącego do Spółki hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, zlokalizowanego bezpośrednio przy Lotnisku Chopina.

Inicjatywa zainstalowania baneru na hotelu Courtyard powstała we współpracy Spółki z Biurem Programu „Niepodległa”, organizatorem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Projekt „Niepodległa” ma być zaczątkiem budowania trwałej narracji o wartościach obecnych w całej historii Polski, wyróżniających naszą tożsamość narodową na tle innych narodów: dążeniu do wolności, poszanowaniu godności i praw człowieka oraz solidarności.

– Postrzegamy uczestnictwo w programie Niepodległa jako okazję do świętowania historycznego wydarzenia, ale także jako zachętę do patrzenia w przyszłość – mówi Gheorghe Marian Cristescu, Prezes CAD. – Jest to dla nas ważna okazja do mówienia o wolności, rozumianej jako wolność prowadzenia biznesu czy wolność rozwoju dla jednostek i dla firm.-

Komunikacja wizualna przedstawiająca chłopca puszczającego samolot – zabawkę powstała z myślą o motywach, które przyświecają programowi „Niepodległa”. W bawiącym się dziecku pokazujemy beztroskę i spokój, o które walczyły pokolenia Polaków sto lat temu a którymi możemy cieszyć się dziś. Sam baner natomiast nawiązuje również do lotnictwa, które jest niezwykle ważne dla firmy CAD, której hotele są zlokalizowane głównie w pobliżu polskich lotnisk.

– Lokalizacja banneru na szczytowej ścianie hotelu Courtyard pozwala na dotarcie do tysięcy osób, które codziennie korzystają z Lotniska Chopina – mówi Prezes CAD. – Cieszymy się, że w ten sposób możemy przyczynić się do poszerzenia świadomości dotyczącej historii Polski, również wśród cudzoziemców odwiedzających nasz kraj.-