AKTUALNOŚCI

29-10-2018

CAD przejął obiekty Golden Tulip w Gdańsku i Międzyzdrojach

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji UOKiK-u, spółka Chopin Airport Development przejęła Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence. Aktualnie w portfolio CAD znajduje się osiem obiektów hotelowych, w tym łącznie 1143 pokoje, a kolejne cztery hotele, które będą zarządzane przez spółkę, są w budowie. 

– Przejęcie przez Chopin Airport Development dwóch obiektów w Gdańsku i Międzyzdrojach, działających pod międzynarodową marką Golden Tulip, należącą do Louvre Hotels Group, to kolejny bardzo ważny krok w dynamicznym rozwoju naszej firmy. Jeszcze dwa lata temu spółka posiadała tylko cztery hotele, a dodatkowo była obciążona znaczącymi kredytami. W przeciągu dwóch lata udało nam się podwoić liczbę obiektów, które znajdują się w naszym portfelu, kolejne dwa hotele są w trakcie budowy i zostaną oddane do użytku pod koniec przyszłego roku, a na przełomie 2020/2021 r. planowane jest otwarcie kompleksu hotelowego na warszawskim Mokotowie, którym również będziemy zarządzać. Chopin Airport Development znajduje się obecnie w korzystnej sytuacji finansowej, co przekłada się na podjęcie kolejnych ważnych kroków w rozwoju naszej spółki, które będą miały miejsce jeszcze w tym roku – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Aiport Development.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie kontroli nad Residence Management. Wniosek wpłynął do urzędu pod koniec lipca. W wyniku koncentracji Chopin Airport Development zakupił od Qualia Development 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Residence Management. Działalność Residence Management koncentruje się na świadczeniu usług w obiektach Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence. Golden Tulip Gdańsk Residence posiada 195 pokoi i apartamentów rozmieszczonych w kilkunastu kameralnych budynkach.

W kompleksie znajdują się cztery nowoczesne sale konferencyjne, restauracja oraz kameralne centrum Wellness & Spa z basenem, brodzikiem dla dzieci, sauną suchą i parową, jacuzzi oraz dwoma gabinetami odnowy biologicznej. W Golden Tulip Międzyzdroje Residence znajduje się 110 apartamentów, dwie sale konferencyjne, restauracja oraz bar i lobby, a także duży podziemny parking. Ponadto dostępna jest strefa wypoczynku, obejmująca basen, basen dla dzieci, sauny suchą i parową oraz jacuzzi.

Chopin Airport Development posiada obecnie trzy hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott i Hampton by Hilton Warsaw Airport, a także hotele znajdujące się bezpośrednio przy portach lotniczych w Gdańsku i Katowicach – Hampton by Hilton Gdańsk Airport i Moxy Katowice Airport. Do CAD należy również wypoczynkowo-konferencyjny Best Western Hotel Jurata na Półwyspie Helskim oraz dwa obiekty Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence. Wkrótce otworzą się także hotele Moxy (Marriott Int.) w Poznaniu oraz Holiday Inn Express Rzeszów (IHG), a na przełomie 2020 i 2021 r. Moxy & Residence Inn w Warszawie.