AKTUALNOŚCI

31-08-2020

Artur Derela nowym dyrektorem Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Od 1 września Artur Derela zostanie nowym dyrektorem hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Artur Derela związany jest z Grupą Kapitałową Polskiego Holdingu Hotelowego od października 2019 r., gdzie do końca sierpnia 2020 r. pełnił funkcję dyrektora hotelu Best Western w Juracie.

Artur Derela jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. W latach 1998–2008 pracował najpierw w dziale sprzedaży, a następnie został szefem sprzedaży hotelowej warszawskiego Novotelu Centrum. Przez kolejne dwa lata pełnił obowiązki zastępcy dyrektora w poznańskim Novotelu Centrum. W latach 2010–2019 pełnił funkcję dyrektora generalnego hoteli Mercure w Mrągowie, Toruniu, Wrocławiu, Poznaniu oraz w Warszawie. Z Grupą Kapitałową Polskiego Holdingu Hotelowego związany jest od października 2019 r., gdzie do końca sierpnia 2020 r. pełnił funkcję dyrektora hotelu Best Western w Juracie. Ponadto, w tym samym czasie od kwietnia br. wspierał merytoryczne załogę hotelu Kopernik w Olsztynie.

Artur Derela udowodnił, że jest osobą, która sprawdziła się jako fachowiec o dużym poziomie kompetencji oraz możliwościach dalszego rozwoju. Jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie dyrektora przyczynią się do dalszego, dynamicznego rozwoju hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, zgodnie z najwyższymi standardami, które obowiązują w naszej Grupiemówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego.

 

Courtyard by Marriott Warsaw Airport, należący do PHH, działa od 2003 roku i jest pierwszym
w Polsce obiektem działającym pod tą marką. Zlokalizowany przy Lotnisku Chopina w Warszawie, oddalony jest zaledwie 49 kroków od hali przylotów i 9 km od centrum miasta. Podczas pandemii Courtyard był pierwszym hotelem, który wspomógł kadrę medyczną Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, będąc bazą noclegową dla medyków. W hotelu w dalszym ciągu prowadzone są bardzo zaawansowane prace modernizacyjne, po których Courtyard będzie dysponował 241 nowymi i komfortowymi pokojami. Ponadto w hotelu znajduje się 13 nowoczesnych sal konferencyjnych od 20 m² do 433 m², restauracja Brasserie, lobby bar oraz salka fitness.